У квітні 2016 року для побутових споживачів газу набувають чинності нові правила розрахунків за газопостачання. Зміни пов’язані з введенням європейської моделі газового ринку в Україні. Щомісячний платіж за газ складатиметься із двох частин. Розмір першої залежатиме від обсягу спожитого газу. Друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата споживача за доступ до потужності газопроводу.

Абонентська плата за доступ до розподільної трубі буде від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який встановлено лічильник і які прилади ви використовуєте у домашньому господарстві: якщо тільки плита – 17 гривень, якщо котел – 29 гривень.

Нині оплата за транспортування газу закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками. Тому з квітня споживачам потрібно буде платити за газ за двома договорами: за використаний газ (за контрактом з компанією-постачальником) і за доставку газу (за контрактом із газорозподільною компанією) – тобто за доступ до потужності газопроводу.

Жодних нормативних документів стосовно цих нововведень у наше газове господарство ще надходило, але там обіцяють вчасно прінформувати про них місцевих мешканців.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!