Після першого півфіналу, який відбувся 6 лютого, до фіналу національного відбору міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» потрапили співачка Джамала, групи The Hardkiss та Brunettes Shoot Blondes.

Джамала стала лідером як за оцінкою суддів, так і за оцінкою глядачів. Вона виконала пісню «1944» якусама й написала. Цей музичний твір про депортацію кримськотатарського народу, до написання якого співачку надихнула розповідь її прабабусі про трагедію, що сталася з їхньою сім’єю та з усім кримськотатарським народом у 1944-му році. Йдеться про насильницьку депортацію кримських татар.

За місце у фіналі змагалися дев’ять конкурсантів: Анастасія Приходько, Джамала, Лавіка, Аїда Ніколайчук, Тоня Матвієнко, Владислав Курасов, Світлана Тарабарова, гурти The Hardkiss та Brunettes Shoot Blondes.

Фіналістів визначила найбільша сума балів від журі та глядачів. За результатами смс-голосування учасники отримали бали від 1 до 9, де 9 – це найбільша кількість глядацьких голосів. Також кожен учасник відбору отримав бали від суддів. Бал визначався колегіальним від 1 до 9.

Лідерами суддівського голосування стали The Hardkiss (7 балів), Brunettes Shoot Blondes (8 балів) та Джамала (9 балів). Лідерами голосування глядачів – Аїда Ніколайчук (7 балів),  The Hardkiss (8 біалів) та Джамала (9 балів).

Отже за сумою балів до фіналу було обрано Джамалу (18 балів), The Hardkiss (15 балів) та Brunettes Shoot Blondes (глядачі віддали їм 6 балів, тож у сумі вони отримали 14 балів).

Нагадаємо, що до складу журі цьогорічного національного відбору увійшли співачка Руслана Лижичко, продюсер і композитор Андрій Данилко та продюсер національного конкурсу і композитор Костянтин Меладзе.

Другий півфінал відбудеться 13 лютого. У ньому візьмуть участь Вікторія Петрик, «НеАнгели», Peaks of Kings, Alloise, Аркадій Войтюк, Pringlez, Pur: Pur, SunSay та Japanda.

Фінал відбудеться 21 лютого. Він і визначить учасника «Євробачення» від України, який поїде до Стокгольму.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!