У вівторок, у нижньому залі засідань Володимир-Волинської міської ради відбулося громадське обговорення пропозицій до проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 10.07.2015 року «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Законом не передбачено проведення громадських обговорень на рахунок встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проте, після останнього засідання бюджетної комісії і напередодні чергового засідання сесії міської ради, виникло чимало непорозумінь. Саме тому депутат міської ради Руслан Мороз ініціював проведення обговорень цієї ставки податку саме серед підприємців міста, адже цей вид оподаткування нерхомості стосується їх найбільше.

Почалася зустріч із з´ясовувань: хто ж саме вніс пропозицію підвищити ставку податку на нерухомість до 1% (раніше було 0,2). Більшість із присутніх депутатів сказали, що чули таку пропозицію від голови бюджетної комісії Володимир-Волинської міської ради Сергія Коби. Як з´ясувалося, цю ж саму пропозицію кілька разів виносили на засідання бюджетної комісії, потім її обговорювали на засіданні, де були присутні представники майже всіх фракцій, за виключенням депутатів від «Нашого краю». Отож, складається враження, що всі депутати добре чули пропозицію про нову ставку податку і ніхто не виступив проти, а вже на обговоренні,де були присутні підприємці міста, кожен як міг оправдовувався: ми, мовляв, знали, хотіли, збиралися…

Присутні також цікавилися чим обумовлено і які розрахунки змушують піднімати ставку податку аж у кілька разів? Чому не в десять, двадцять? Немає чим наповнювати міську казну? Отож, не почувши жодних вагомих аргументів ні від голови бюджетної комісії, ні від присутніх депутатів міської ради, підприємці вирішили підтримати ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі вже існуючої, тобто 0,2%.

– А коли працівники відповідних служб та депутати міської ради доведуть нам що ставка податку повинна бути не 0,2%, а, наприклад 0,5 або 1, 2 чи 3, то ми знову зберемося і погодимо те підвищення. А поки що, немає про що говорити, – зазначили насамкінець зустрічі присутні підприємці.

Завтра на сесії міської ради стане відомо як депутати віднесуться до побажань міської громади і як проголосують (голосування має бути поіменне) за ставку на нерухоме майно.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!