Цілий блокбастер розіграли прикордонники, митники та місцеві правоохоронці під час затримання двох демобілізованих військовослужбовців нашого району, що проходили службу у  51-ій бригаді.

11 лютого біля 10 години ранку під час перетину кордону було оголошено  підозру  про самовільне залишення військової частини під час проходження служби Сергію Сиротинському із села Коритниця, а після четвертої дня – Ігорю Бондарєву із П´ятидень.

Нам вдалося поспілкуватися із матір’ю Сергія Сиротинською пані Оленою, котра й досі не розуміє причини затримання її сина, який не ухилявся від проходження служби, тим більше, самовільно не покидав військову частину. Демобілізований він був згідно наказу, про що має усі належні документи. Дивує її й те, чому батьків не повідомили прикордонники про затримання сина, і чому Івано-Франківський суд буде розглядати надуману справу про дизертирство, а не Володимир-Волинський.

Упродовж дня Олена Сиротинська, розуміючи те, що сина можуть вивезти у невідомому напрямку, викликала адвоката та навідалася до військового комісаріату з вимогою дати пояснення даній ситуації. Зі слів Олени, військовий комісар Руслан Яцій взагалі не розумів, чому йому ставлять подібні питання, тому що відносно затриманих взагалі не володів жодною інформацією. Упродовж дня питання так і не зрушилося із мертвої точки. Реакція з´явилася після того як на місце події прибули журналісти та телевізійники.

Хлопців, як наголошує матір Сергія Сиротинського, утримували за незрозумілою підозрою та навіть залякували. Слава Богу, що до цього не дійшло. Хлопців змушували підписати зобов´язання, що вони беруть на себе обов’язок прибути в понеділок до Івана-Франківська на судове засідання.Серед ночі викликали військового прокурора, який так і не прибув.  Усе це нічне  шоу тривало до ранку наступного дня. Тільки тоді, коли усі, хто приїхав підтримати «дизертирів», вдалися до радикального кроку –  перекрили дорогу на Польщу, було прийняте рішення відпустити затриманих додому.

Начальник Володимир-Волинського відділення Нововолинського відділу Національної поліції у Волинській області Михайло Бобик, повидомив що  27 січня винесена  ухвала Івано-Франківського суду щодо затримання Сергія Сиротинського та Ігоря Бондарєва. Передувало цьому судовому рішенню кримінальне провадження, ініційоване військовою прокуратурою.

Судова ухвала, як зазначає Михайло Петрович, згідно доручення військової прокуратури  була відіслана на Рівненський зональний відділ військової служби правопорядку Збройних Сил України та на митні і прикордонні  переходи із сусідньою Польщею. У дорученні було чітко вказано: в разі перетину кодону забезпечити конвоювання вищезгаданих осіб  та доставку їх до місця слухання кримінальної справи. Після повідомлення прикордонників про затримання хлопців, на  митний перехід прибула військова служба правопорядку. Однак родичі та  правозахисник вимагали пояснення даного інциденту, що в подальшому переросло у конфліктну ситуацію. Згодо таки дійшли до певного компромісу: хлопці написали розписки про добровільне прибуття на судове засідання, а адвокат дав зобов’язання їх доставити до військової прокуратури міста Івано-Франківська.

Насамкінець Михайло Петрович зазначив, що не варто, як то кажуть, вішати усіх собак на місцевих правоохоронців, оскільки до відділення міліції не надходило жодного документа ні з військової прокуратури, ні із суду, ні доручення про виконання ухвали суду. Однак він змушений був направити правоохоронців на митний перехід з метою дотримання правопорядку, адже назрівав конфлікт не тільки між прикордонниками та затриманими і їхніми родинами, а й із вояжерами, які перетинають кордон. Виникла величезна черга, бо заблокували рух навіть пасажирським автобусам.

Зв’язатися із військовим комісаром Русланом Яцієм ми не змогли, оскільки наступного дня він відбув на засіданні Ради Національної безпеки та оборони України. Принаймні, так нам відповів черговий військового комісаріату.

Крапку в цій історії ми ставити не будемо, оскільки у нас є домовленість із батьками, що  відразу ж після слухання цієї справи вони детальніше розкажуть за що ж їх дітей визнали дезертирами та затримали як злочинців.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!