17-го лютого, у прес-центрі обласної ради під час засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму  йшлося про те, що у комунальному закладі «Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського» відбувся конкурс на заміщення посади керівника навчального закладу і, як наслідок, облраду просять затвердити кандидатуру колишнього керівника освітньої установи. Далі почалось активне обговорення питання щодо призначення Миколи Савельєва керівником володимир-волинського педколеджу, – повідомляють «Волинські новини».
Зауважимо, що законодавство України дає певні повноваження місцевим органам самоврядування, відповідно до яких, депутати облради ухвалили процедуру призначення керівників професійно-технічних навчальних закладів. Тобто, щоб обрати кандидатуру на посаду керівника освітнього закладу має бути подання від голови облради. До слова, таке рішення стало вимогою часу, адже Київ передав на утримання регіонів профтехосвіту, що лягає додатковим фінансовим тягарем на бюджети Волині у сумі близько 170 мільйонів гривень. Тому, окрім фінансування, депутати облради беруться й за управління цих закладів. Зваживши на те, що такого подання не було, профільна комісія поставила під сумнів доцільність розгляду питання, мовляв, не на часі.

«Нагадаю, на останньому засіданні сесії облради обранці громади підтримали питання, що призначення на керівні посади відбувається за рекомендацією голови облради, тому треба розібратися, якщо немає такого подання, то й і питання не варто зараз розглядати», – інформувала член комісії Ірина Констанкевич.

Втім, тут виникла правова колізія, адже управління освіти облдержадміністрації, теж опираючись на законодавчу базу України, провело конкурс на заміщення посади в коледжі, де визначили переможця.

«Управління освіти провело конкурс на заміщення вакантної посади, документи на конкурс подав лише один претендент. Із 153 працівників навчального закладу за нього проголосувало 144, проти – лише троє.Дійсно, це правова колізія, бо є Закон України «Про освіту», який говорить про вибори як механізм призначення на посаду, а також є Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Тому за рекомендацією комісії, голова обласної ради може підписати продовження контракту з директором, навіть, якщо він не робив подання його кандидатури. Також є клопотання від губернатора, щоб підписати контракт. Тому прошу вас підтримати», – доповіла заступник начальника Управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Людмила Плахотна.

«Мене висунув на цю посаду колектив, я ні на кого не тиснув, мабуть просто ніхто більше не захотів, зваживши, що мене підтримує більшість», – зазначив Микола Савельєв.

Голова комісії Петро Савчук поцікавився у директора, чи не бажає він дати дорогу молодим, а самому, наприклад, стати радником.

«Я здивований питанням, обійняти посаду радника – це смішно», – озвучив свої думки Микола Савельєв.

Після тривалих дискусій, комісія утрималася від рекомендації підписати контракт із Савельєвим.

Нагадаємо, що Микола Савельєв очолює Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського із 2001-го року.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!