Іноді найелементарніша застуда може добряче вдарити по сімейному бюджеті. І заощадити на купівлі ліків удасться не завжди, бо ціни в нашому місті ростуть і змінюються від аптеки до аптеки.

То чому ж ціни в аптеках так різняться? Причому вартість одних препаратів в одному пункті може бути набагато вищою, ніж середньоринкова, а інші ліки продаватимуть порівняно недорого.
Я для себе провела експеримент пройшовшись по кількох аптеках нашого міста. Найбільш вживані медикаменти, такі як анальгін, ношпа та корвалол в аптека, що знаходяться у самісінькому центрі міста коштують відповідно 4 гривні 55 копійок, 47 гривень 90 копійок та 10 гривень 20 копійок. Уже по вулиці Ковельській ціни в аптеках дорожчі: анальгін від 5 гривень і вище, ношпа – від 53 гривень, корвалол від 11 гривень.

Щодо цін в аптечних пунктах лікарні, то вони дуже й дуже відрізняються. В одному – анальгін коштує 3 гривні, корвалол по 11 гривень, а вже в сусідній, практично в двох кроках, ці ж припарати на пару гривень дорожчі. Ви тільки вдумайтесь, не на копійок, а на пару гривень! По деяких ліках різниця доходить аж до п’яти гривень.
Покупець, який отримав від лікаря чималий список медикаментів, може зекономити пройшовшись коридором і поцікавившись цінами у різних аптеках. Різниця може бути від пару копійок до декількох гривень. Враховуючи вищесказане, єдиний очевидний спосіб заощадити на купівлі ліків – це шукати вигідні ціни на різні препарати в різних аптеках. Але готуйтеся до того, що доведеться намотати добрий кілометраж по місту.

Як пояснюють в самих аптеках, високі ціни на медикаменти – це результат високої оптової ціни, так як самі медпрепарати або складники для них закупляють з Європи, то відповідно що ріст курсу долара, також має вплив.
Як повідомили нам у міському відділі захисту справ споживачів, скарги що стосуються цін в аптеках міста були, є і будуть. На жаль, зараз немає ніякого органу, який би міг здійснювати контроль над цінами в аптечних установах. До того ж з грудня минулого року оголошено мораторій на проведення усіляких перевірок бізнесу всіма контролюючими органами.

Яна Степанюк

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!