У 2016 році випускників загальноосвітніх навчальних закладів чекає невелика кількість нововведень. Цьогоріч термін реєстрації на ЗНО триває трохи більше ніж місяць — з 1 лютого до 4 березня включно у зв’язку з подіями навколо УЦОЯО минулого року та необхідністю відновлення технічного обладнання.

Окрім незмінної кількість предметів, які може здати кожен абітурієнт (4 предмети) — кількість обов’язкових для здачі предметів ЗНО у 2016 році збільшилася до двох. Результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації. Ще один предмет, який зараховуватиметься у 2016 році як ДПА буде  математика або ж історія України, це вже на вибір абітурієнта.

У 2016 році передбачений лише один (базовий) рівень тестів з математики і української мови та літератури. Це пояснюється відсутністю попиту серед вищих навчальних закладів на результати поглибленого рівня тестів,що свідчить про недостатньо вимогливі критерії до відбору абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.

Навіть якщо особа не планує вступати до вищого навчального закладу в Україні вона повинна реєструватися на ЗНО,оскільки у 2016 році державна підсумкова атестація з двох предметів (українська мова та література; історія України або математика) проходитиме у формі ЗНО.

Студентам вищого навчального закладу для реєстрації на ЗНО потрібно самостійно надіслати рекомендованим листом комплекти своїх документів до регіонального центру, адреса якого буде вказана в контрольно-інформаційному листі. Подавати всі документи  для реєстрації електронною поштою, можна лише тим особам, які перебувають на непідконтрольній Україні території.

Набір документів, які потрібно подати для успішної реєстрації на ЗНО: реєстраційну картку, яку можна сформувати у спеціальній програмі на сайті УЦОЯО; копію паспорта (сторінка з фотокарткою та ПІБ); для визначеної категорії осіб дозволена можливість реєстрації на підставі інших документів; дві актуальні фотокартки розміром 3х4 см; довідка з місця навчання (для випускників ПТУ, училищ, коледжів) або копія документа про повну загальну середню освіту. Якщо станом на 1 вересня 2015 року особі вже виповнилося 16 років, але вона досі не отримала паспорт громадянина України можна представити свідоцтво про народження. Також можна оформити реєстраційну картку звернувшись за допомогою до особи, яка є відповідальною за реєстрацію в навчальному закладі.

При потребі можна змінити один з предметів ЗНО після реєстрації, для цього потрібно пройти перереєстрацію. Слід надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендованого листа, в який вкласти отриманий сертифікат та заново сформовану реєстраційну картку, яка відображає бажані зміни. Однак, визначений граничний термін, до якого особа може здійснити перереєстрацію — це 18 березня.

Щоб дізнатись дату і місце проходження ЗНО потрібно зайти на власну інформаційну сторінку на сайті УЦОЯО (використовуючи номер Сертифіката та пін-код, вказаний у ньому).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!