Чи міг собі уявити Карл Фрідріх Християн Людвіг барон Дрез фон Зауербронн (1785-1851рр., той самий, який придумав перший варіант велосипеда, ще без педалей), а саме він винайшов м’ясорубку у XIX столітті, що його винахід призведе до таких … перипетій у нашому маленькому тисячолітньому місті. Напевне, не міг. Як і не міг собі уявити барон і   те, що буде навіть створена спеціальна комісія «по м’ясорубках» із окремих депутатів Володимир-Волинської міської ради.

Нагадаємо, що на останній сесії міської ради депутати прийняли рішення створити тимчасову «контрольну комісію з питань перевірки відповідності потребам, цінової доцільності та обсягів фактичного використання електромеханічного устаткування, придбаного…»  Одним словом, комісію, яку в народі вже встигли охрестити як комісія «по м´ясорубках».

24 лютого відбулося перше її засідання. На зустріч прийшло четверо депутатів. Виявилося, що цього цілком достатньо, аби обрати голову комісії та секретаря першого засідання. Головою комісії «по м’ясорубках» одноголосно було обрано депутата Сергія Борщевського. Нагадаємо, раніше, на засіданні сесії депутати не погодилися із цією кандидатурою, мотивуючи своє рішення тим, що Сергій Борщевський не має відповідної освіти. Побачимо як цього разу депутати сприймуть рішення комісії.

Далі члени комісії обговорили коротко план своєї роботи, намітили першочергові завдання. По ходу вирішили дослідити які ще були видатки з міського бюджету у минулому році. Одним словом, почали з м’ясорубок, а закінчили – витратами на ремонт під’їздів у будинках, встановлення дитячих майданчиків… Шкода, що до цього переліку не включили перевірку витрат з бюджету на встановлення відеокамер на розі вулиць Устилузької і Степана Бандери та на переїзді, що біля військового містечка. Можливо ці витрати теж є невиправдані і, можливо, можна було б встановити камери за більш дешевшу ціну. Можливо, камери потрібно було купувати не через посередників, а напряму, у виробника, і тоді б вдалося зекономити кілька тисяч з міського бюджету? Треба сказати що цей момент депутати якось проігнорували. Не хочеться вірити, що навмисне.

У ході першого засідання також прозвучала репліка, що, можливо, комісія в подальшому деякі свої засідання проводитиме в закритому режимі, тобто без присутності представників засобів масової інформації. Виникає запитання: що ж це за депутатська комісія, яка планує працювати в закритому режимі? Від кого ховатимуться народні обранці? Хто може завадити журналісту прийти на засідання цієї комісії? Невже депутати не знають що порядок здійснення законної професійної діяльності журналіста встановлений кількома основними законодавчими актами: Законом України «Про інформацію», Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу)», Законом України «Про інформаційні агентства», Законом України «Про телебачення і радіомовлення», Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».  А ще є стаття 171 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Якось так. Почали з м’ясорубок, а закінчили… переліком законодавчих актів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!