На Волині закриватимуть маленькі лікарні, натомість можуть створити спеціалізовані медичні осередки в містах обласного значення. Про це нещодавно стало відомо під час засідання колегії обласного управління охорони здоров’я за участі заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського. Посадовець зазначив, якщо оптимізація медичних закладів в Україні не відбудеться, може назріти революційна ситуація – працівники вийдуть перекривати дороги і нічим хорошим це не закінчиться. Мотивацією для таких можливих змін, на думку високопосадовця, є те що система охорони здоров’я сбула створена кілька десятків років тому і утримувати її нині в первозданному вигляді держава не може.

З його слів, якщо у медичному закладі приймається менше 400 пологів та проводиться менше 3 тисяч операцій на рік, така установа є небезпечною для пацієнта. Тож в міністерстві вважають, що без закриття найменших медичних закладів наразі обійтися неможливо. Натомість розглядається можливість формування спеціалізованих медичних округів у таких містах, як Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський. Заступник Міністра охорони здоров’я також наголосив на тому, що стратегічний напрямок розвитку системи охорони здоров’я – це формування первинної ланки на засадах сімейної медицини.

Про те, що маленькі лікарні потрібно закрити і перетворити на амбулаторії, заявила й заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець. З її слів, лікарні, які знаходяться за 10 кілометрів від районного центру, в які звертається 5-6 людей за місяць, не мають права на існування в такому вигляді.

Тему оптимізації продовжили на  розширеному засіданні колегії Волинської ОДА, яке відбулося 25 лютого. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк повідомив, що цьогоріч ліжковий фонд в медичних закладах області повинен скоротитись на 25%. Голова ОДА Володимир Гунчик підтвердив, що цей крок дійсно необхідний, хоч і небажаний для багатьох селян.

«На первинному рівні замість ФАПів, амбулаторій селяни хочуть зробити медичні центри, але не може так бути! Тому я прошу управління охорони здоров’я активно проводити роз’яснювальну  роботу, зустрічатись з медиками у селах і містах, прошу довести людям інформацію не лише про брак коштів, а й про інші погляди на систему медицини, які є в нас. Не потрібно боятись людям говорити правду…», – наголосив Володимир Гунчик.

Але чи вдасться чиновникам набратися духу та сказати людям ту гірку правду? Мало в це віриться… Що ж тепер людям залишається робити, коли у їхньому селі заберуть медика, до якого вони могли б будь-яку хвилину звернутися?

У нашому районі є Устилузька міська лікарня, яка надає медичні послуги жителям об’єднаної територіальної громади, до якої входять  такі села як П´ятидні, Хрипаличі, Хотячів, Русів, Залужжя, Тростянка, Стенжаричі, Микитичі, Турівка, Зоря, Селиськи, Коритниця, Полумяне, Рогожани, Ізов, Лудин, Рокитниця, Амбуків, Чорників,Дарницьке, Новини, Пархоменкове, Рокитниця і сам Устилуг. Населення цієї громади становить у межах 9 тисяч осіб. Відстань до Володимир-Волинського ТМО становить 12 кілометрів, якраз той поріг, що прозвучав  у виступі  заступника  голови Волинської ОДА Світлани Мишковець (лікарні, які знаходяться за 10 кілометрів від міст обласного значення та райцентрів,  не мають права на існування в такому вигляді).

Уже років з десять навколо цього невеличкого, однак вкрай потрібного для громади цього  територіального округу медичного закладу, точаться різноманітні розмови та прогнози. Чого тільки Устилузька лікарня не пережила. І майно передавали з громади в громаду, і якісь реформи проводили, чекали чергового закриття,  щось видозмінювали, щось нове створювали, але  вона й надалі виконує свою функцію – надає медичні  послуги  населенню. І ось знову над нею завис дамоклів меч.  Чи зачинять цей медичний заклад у світлі вже нинішній процесів оптимізації? Що ж у такому випадку чекає наших громадян? Які прогнози, чи є вони втішними?

Зі слів головного лікаря Устилузької міської лікарня В’ячеслава Цибаха дізналися, що поки що ніхто відкрито не бере на себе відповідальність сказати: «Закрити».  Кошторис цього лікувального закладу (скромний, на рівні минулорічного) затверджений до кінця року, однак  можливість закриття, судячи зі слів високоповажних посадовців, таки може бути.

Яким чином поведуть себе чиновники, починаючи із обласних, покаже час.  Будемо чекати радикальних рішень та найголовніше – їх обґрунтування.  А нині просто закликаємо  чиновників до виваженості та мудрості в своїх вчинках.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!