Понад десяток експонатів сакрального мистецтва Володимир-Волинський історичний музей днями відправив на реставрацію до Львова. Оновленням ікон періоду кінця ХVІІІ– ХІХ століть займатиметься філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України, – інформує «Слово Волині».
На облуплених, протертих від часу і, подекуди, з дірками полотнах – лики святих, Богородиця, Ісус Христос, але найчастіше зустрічаються зображення Юрія Змієборця.
Яке походження цих давніх ікон працівники музею достеменно не знають, утім, припускають, що більшість з них привезено з Холмщини під час депортації українців, які поспіхом забирали ікони з місцевих храмів. Частина експонатів намальовані в одному стилі, тож, ймовірно, вони належать пензлю одного майстра.
Картини потрапили до фонду музею ще в радянські часи атеїзму, тож цілком природно, що таке мистецтво належно не шанувалось, тож ікони припадали пилюкою та псувались протягом десятків років.
З програмою реставрації пам’яток історії Міністерства культури Володимир-Волинський музей співпрацює вже протягом десяти років. Щоразу, коли працівники музею подають заявки з проханням відреставрувати той чи інший експонат, до них приїжджають експерти зі Львова, які й визначають, чи варто цій речі продовжувати життя. Колекцію володимирських ікон фахівці оцінили досить високо, тож подали відповідну заявку до Мінкульту.

Скільки часу триватимуть реставраційні роботи, наразі невідомо. Директор музею припускає, що не менше року, адже майстерня реставраторів обслуговує всю Західну Україну.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!