Днями у соціальній мережі «Фейсбук» з’явився ось такий допис на сторінці спікера Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

Volodymyr Groysman:

«Криза не повинна зупиняти ті реформи, які реально запущені в країні і вже приносять результати. Саме тому продовження децентралізації – один з пунктів#антикризового плану для країни, який ми зараз готуємо.

Ще один приклад таких змін – місто Володимир-Волинський у 2015 році завдяки фінансовій децентралізації отримало на 26 млн гривень більше, ніж у 2014-му, що складає третину всього доходу міста.

Зокрема, місцева громада спрямувала 8,5 млн гривень на ремонт доріг. А значить кошти пішли на заробітні плати будівельникам, до процесу також долучаються суміжні підприємства, які постачають пісок, асфальт, метал, бітум. Таким чином, децентралізація запускає багато процесів у регіоні та дає поштовх до розвитку бізнесу й підвищення заробітних плат.

Крім того, у Володимир-Волинському з’явилися нові дитячі майданчики, а школярі отримали змогу опановувати нові знання у надсучасних комп’ютерних класах. Такі результати ще раз доводять, що децентралізація приносить користь людям – а це є головний критерій ефективності реформ».

Реакція у читачів уього посту була різна. Одні щиро раділи, що про їхнє місто говорять мужновладці такого рівня. І говорять не просто так, а, можна сказати, приводять у приклад. Інші читачі відверто потішалися. Особливо з реплік «кошти пішли на заробітні плати будівельникам, до процесу також долучаються суміжні підприємства, які постачають пісок, асфальт, метал, бітум», «з’явилися нові дитячі майданчики, а школярі отримали змогу опановувати нові знання у надсучасних комп’ютерних класах»… Світлини додані до посту взагалі змусили декого засумніватися в усій серйозності цього підготовленого спікером посту. Нові дитячі майданчики на території дитячого садочку? А займатися у надсучасних комп’ютерних класах наші школярі почали ще задовго до процесу децентралізації. А яке відношення мають дитячі меблі у садочках, куплені не сьогодні і не зараз, до «одного з пунктів#антикризового плану для країни»?

Якось не в’яжеться, пане Гройсман, одне з другим. Радимо приїхати до нас і на власні очі побачити усі реалії запущених в країні реформ.