Викладачі готуються до пікету, учні – взагалі не знають чого чекати…

Днями стало відомо, що викладачі місцевого вищого проефесійного училища вже третій місяць не отримують заробітну плату, а учні – стільки ж часу не бачать своїх і без того мізерних стипендій. Чимало вихованців цього закладу – не місцеві, а тому харчуватися та добиратися додому, вже який місяць їм доводиться виключно за батьківський кошт. Але найважче тим учням, які позбавлені батьківського піклування, або й взагалі сироти. Їм ця стипендія потрібна як нікому. У нашому ВПУ, до речі, є таких чимало, деякі з них проживають в обласному соціальному гуртожитку, що знаходиться на вулиці Луцькій. Як ті діти мають вижити в таких умовах – невідомо.

Не стримують своїх емоцій також і викладачі училища.

– Ми вже на межі, – розповідає майстер-викладач цього навчального закладу. – Ви знаєте, я вже готуюся малювати плакати! А що робити? Та зарплата і так мізерна, а ви уявіть собі, як можна кілька місяців прожити взагалі без копійки. Це в наш то час! Ковель, Нововолинськ, інші міста – вже, як то кажуть, відпікетували. Видно скоро наша черга. Всім наша біда далека. На всі звернення і листи ми отримуємо сухі відписки з посиланням на закон, згідно якого наш заклад перевели на утримання місцевого бюджету. Ще 4 лютого Верховна Рада України прийняла зміни до бюджетного кодексу, але 29 лютого був останній день, коли Порошенко мав підписати або ж ветувати цей документ. Яка подальша доля цього документу, а відтак і наша – до цих пір невідомо.

Про ситуацію в училищі знає і міська і обласна влада, але це, поки що, проблему не вирішує. Мало того, не дивлячись на таку складну ситуацію, директора ВПУ викликали в столицю на курси і, фактично, колектив зараз залишився з усіма негараздами наодинці.

Нагадаємо, що 4 лютого 2016 року Верховна Рада України схвалила законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України та до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти, якими визначено, що видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах, розташованих у містах обласного значення – обласних центрах, фінансуються з бюджетів цих міст, а на інших територіях – з відповідних обласних бюджетів.

Як розповів нам перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, у пояснювальній записці до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року» вказано, що додатковим джерелом фінансування професійно-технічної освіти може бути надходження податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки до обласних бюджетів. Таким чином міста обласного значення (крім обласних центрів) звільняються від обов’язку фінансувати заклади професійно-технічної освіти. Крім того, пояснив представник міської влади, на даний час не забезпечено передачу з державної власності у міську комунальну власність професійно-технічних навчальних закладів, що обумовлено ст. 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Окрім того, відповідно розпорядження голови Волинської ОДА, на 2016 рік передаються видаткові повноваження (у вигляді стабілізаційної дотації) на утримання Володимир-Волинського вищого професійного училища в сумі 1554,9 тисяч гривень. І це при тому, що видатки на утримання установи у 2015 році становили 9447,0 тисяч гривень, а потреба на 2016 рік складає 11826,9 тисяч гривень. Слід також зауважити, що лише 30% учнів навчального закладу з  нашого міста, а 70% – це учні з різних районів Волині.

Як пояснив Ярослав Анатолійович, враховуючи все вищевказане, фінансувати ВПУ з міського бюджету не будуть доти, доки не буде все врегульовано на законодавчому рівні та не будуть проведені усі необхідні заходи щодо його юридичного підпорядкування.

Також, додав перший заступник міського голови, внесення змін до міського бюджету на 2016 рік в частині використання коштів стабілізаційної дотації належить до компетенції Володимир-Волинської міської ради, зміни проводяться виключно за її рішенням.

У перший день весни також стало відомо, що МВФ вимагає від Кабміну і Президента заблокувати прийнятий парламентом законопроект, що передбачає фінансування закладів професійно-технічної освіти з обласного бюджету і бюджету обласних центрів. Про це у своєму Facebook повідомляє народний депутат України 7-го скликання Андрій Павловський.

“Як стало відомо з урядових джерел, МВФ вимагає від Кабміну і Президента заблокувати прийнятий Верховною Радою законопроект 3083-3, який направлений на порятунок професійно-технічної освіти в Україні (а це 940 закладів) та передбачає, що фінансування таких навчальних закладів за рахунок обласного бюджету і бюджету обласних центрів, а також субвенції з держбюджету в 1 млрд. грн.”, – зазначає Павловський.

“Простіше кажучи МВФ фактично вимагає від Уряду полишити ПТУ без фінансування і викинути на вулицю 314 тисяч учнів і майже 40 тисяч викладачів і тех.персоналу!! Профспілки освітян, ау… де ВИ?! Час діяти!”, – написав політик.

Як відомо, 4 лютого парламентом було внесено зміни до Бюджетного кодексу, згідно з якими фінансування закладів ПТО здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.
До сьогоднішнього дня зміни до законодавства так і не підписані президентом.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!