З 1 вересня 2016 року Кабмін скасував фінансування шкіл з наповнюваністю менш ніж 25 учнів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Отже, можна вже припустити, що до початку нового навчального року у нашому районі зникне декілька навчальних закладів. Взагалі по області планують (якщо, звісно, голова Волинської ОДА не обмовився на передноворічній конференції) закрити 65 шкіл.

Це не перша, так звана, освітня перебудова на селі, яка вже набирає чималих обертів. Подейкують, що і в цьому році декілька навчальних закладів Володимир-Волинського району перестануть функціонувати. Тільки не усі відразу, щоб не викликати масового обурення серед населення.

Першою прийняла на себе удар початкова школа села Амбуків. Вже навіть  відбулася зустріч  представників влади із колективом школи та батьками. Переконували як тільки могли. А наостанок пообіцяли: відремонтуємо дорогу, купимо новенькі шкільні автобуси і будемо діток возити до Лудина. Перед цією солодкою обіцянкою батьки не могли встоїти. Ось, тільки, чи встигнуть обіцяльники все це зробити до 1 вересня?  І чим дорогу збираються ремонтувати? Відповідь почули від місцевих:  швидше всього породи із шахти навезуть, розрівняють та й на тому кінець. А про автобуси ніхто в селі не вірить. Люди кажуть, скоріше за все доведеться самим дітей довозити до лудинської школи. Не рости ж їм неуками!

Якщо амбуківську школу таки зачинять на замок, то виикає наступне запитання: кому ж дістанеться саме приміщення школи? Чи, може, зруйнується так само як цілий майновий комплекс застави, який був переданий до територіальної громади? Одні запитання вишикувалися вряд. Цікаво, а хто ж на них відповідатиме?

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!