Відтепер банки мають право блокувати картки своїх клієнтів при підозрі на нелегальний рух коштів. Покликати для ідентифікації особистості до фінустанови можуть лише при переказі коштів на суму більше 15 тисяч гривень. Про це йдеться у сюжеті ТСН.
У банках вважають, що блокування картки – це крайній спосіб для зв’язку з клієнтом. Фінансові установи блокують картки клієнтів за великі перекази та надходження на картку. Перш за все це стосується студентів, яким батьки перераховують кошти, та фрілансерів, які працюють за усною домовленістю. До речі, фрілансерам слід хвилюватися лише в тому випадку, якщо вони не мають офіційний контракт із замовником або підприємством. У такому випадку, йому просто необхідно з’явитися до банку, в якому у нього відкрито рахунок та надати необхідні документи, щоб проводити подальші операції зі свого рахунку.
Банкіри заспокоюють – мовляв, картки блокуються лише у тих осіб, які отримують або переказують великі суми. Та запевняють, що це лише спосіб достукатися до людини.
До банку для ідентифікації особистості можуть покликати лише при переказі коштів на суму більше 15 тисяч гривень. При цьому, гроші з картки не зникають. Під підозру підпадають усі клієнти, які отримують грошові перекази, які значно перевищують ваш місячний дохід.

Банк також має право вимагати підтверджувальні документи щодо походження цих коштів, аби з’ясувати що це за кошти, чому вони надходять і чи не пов’язані вони з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом.
Українці обурені таким ініціативам банків та вважають за краще не користуватися банківськими послугами взагалі. « Дограються, що люди перестануть користуватися банківськими послугами», – пишуть вони у соцмережах.

Як відомо, згідно з оновленою постановою Національного банку України «Про фінансовий моніторинг», відтепер працівники фінансових установ особливо уважно будуть контролювати надходження коштів на картки публічних осіб: депутатів, чиновників та політиків.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!