Задекларовані обіцянки столичних чиновників на ділі не реалізовуються. Як наслідок, на Волині п’ять об’єднаних громад досі не сформували належну систему управління й мають проблеми з фінансуванням. Свої негаразди пов’язують з неефективним Урядом, натомість, депутати Волиньради обіцяють підтримку.

1 березня під час засідання прес-клубу депутатів Волинської обласної ради, голів об’єднаних громад у редакції газети «Волинь-Нова», присутні підсумували, що ж насправді відбувається в країні, зокрема й області з адміністративною реформою, – повідомляє інформаційне агенство Волинські новини.
Нагадаємо, що ще торік, 5-го лютого, Верховна Рада України прийняла Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Тоді центральні органи влади обіцяли підтримку об’єднаним громадам та наголошували на тому, що вони будуть самодостатніми.
Втім, реалії сьогодення кардинально різняться від таких заяв. Як запевнили учасники зустрічі, серед декларованих обіцянок, громади отримали лише повноваження.
Зауважимо, що в Україні сьогодні створили 159 об’єднаних громад, з яких на Волині – 5 (з центрами у Смолигові, Головах, Велицьку, Устилузі та в Зимному).
Голова Зимнівської об’єднаної громади Володимир-Волинського району В’ячеслав Католик вважає, що чимало проблем існує через те, що законодавство несвоєчасно підлаштовують під реформи.
«Щодо розпорядження земель, то ми маємо самоврядні функції, а також повноваження голів РДА, але землі досі у підпорядкуванні держземагенства. Відповідно, затягуються питання щодо оренди, передачі земельних ділянок тощо. Прошу пояснити, як діяти, коли дали повноваження, а механізмів не дали», – каже В´ячеслав Католик.
У свою чергу, голова Устилузької міської об’єднаної громади Володимир-Волинського району Віктор Поліщук розповів, що Кабмін мав впродовж трьох місяців довести до ладу всі нормативно-правові документи. Йшлося раніше про те, що на кожного мешканця буде субвенція понад тисячу гривень, а в кінцевому результаті немає фінансування.
«Зараз ми фактично створили свій виконком, тепер готуємо печатки для старост. Частково система налагоджується», – наголосив Віктор Поліщук.
Голова Зимнівської об’єднаної громади Володимир-Волинського району В’ячеслав Католик каже, що після об’єднання, відкрилися чимало проблемних зон у зв’язку з недофінансуванням.
«Ми розраховували на 45 мільйонів гривень субвенції з держбюджету, а дали трохи більше 5 мільйонів. Відтак, у нас велика «дірка» між мінімальними потребами і існуючим фінансуваннями. Аби довести до нормальних умов наші об’єкти інфраструктури – потрібні ці кошти. Ми готуємо чимало проектів для реалізації на умовах співфінансування, втім із пропонованого нами зовсім мало ухвалюють», – наголошує пан Католик.
Голова Устилузької міської об’єднаної громади Володимир-Волинського району Віктор Поліщук, розповідає, що проблема номер один – бездоріжжя, відповідно, виникають труднощі з перевізниками, зі сполученням, з працевлаштуванням людей. З його слів, проблемною також лишається тема довезення дітей до шкіл.
«Для прикладу, 2 кілометри 200 метрів дороги зараз вартує 4,7 мільйона гривень, а в нас є 80 кілометрів непридатних для шкільних автобусів доріг. Зважаючи на неналежне фінансування – невідомо коли проблему взагалі вирішать», – наголошує Поліщук.
Наприкінці зустрічі голови об’єднаних громад висловили сподівання, що їх підтримуватимуть депутати обласної ради, а київські чиновники таки виконають обіцяне й доведуть справу до логічного кінця, а децентралізація таки стане реальною.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!