Влада серйозно взялися за доходи українців: до порядку денного Верховної Ради включено законопроект нардепів «Про нульові декларації», що зобов’язують всіх повнолітніх громадян пред’явити в недалекому майбутньому фіскальній службі не тільки свої доходи за рік, але й витрати, – пише «Сегодня». І якщо виявиться, що людина витратила більше, ніж заробила, доведеться не тільки аргументувати фіскалам, «откуда дровишки», але і сплатити з них податки. Президент Петро Порошенко вже заявив, що сподівається на розгляд законопроекту найближчим часом, і на його підтримку депутатським корпусом.

Відповідно до цього законопроекту, після його схвалення кожен українець буде зобов’язаний особисто заповнити, принести або ж надіслати поштою у ДФС так звану нульову декларацію. В ній потрібно вказати, чим він володіє (бізнес, нерухомість, земля, транспорт, коштовності, банківські депозити, готівка і т. д.). При цьому фіскали не спитають, яким чином вдалося накопичити багатство – ці дані будуть прийняті просто як якась точка відліку. Але вже в наступному році кожному потрібно буде показати податківцям не тільки свої доходи (прибуток від бізнесу, зарплата, відсотки за вкладами, доходи від продажу майна, подарунки, в тому числі грошові і т. д.), ф й розмір сплачених із них податків, але головне – витрати. Якщо виявиться, що податки недоплачені, фіскали вам їх дорахують. Ну а якщо витрати перевищать доходи, доведеться аргументовано пояснити – чому зароблено, умовно кажучи, 100 тис. грн на рік, а витрачено – 200?

Народні обранці переконані: реалізація цього закону поверне тіньові гроші в економіку, наповнить держбюджет і поліпшить інвестклімат в країні.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!