Пасажирські перевезення є однією із болючих проблем влади, бо вплинути на їх якість, доступність та стан можна тільки шляхом співпраці, а не протиріч та  взаємного звинувачення. Саме на цьому й базувалося розширене засідання постійної депутатської комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку і житлово-комунального господарства та підприємництва районної ради, яке відбулося 3 березня у службовому кабінеті голови Володимир-Волинської РДА Наталії Василець.

На засідання запрошувалися перевізники, які організовують пасажирські перевезення в районі, начальники структурних підрозділі РДА, голови сільських і об’єднаних громад та начальник відділу пасажирських перевезень департаменту інфраструктури і туризму Волинської ОДА Наталія Остапкович.

Про стан пасажирських перевезень на території Володимир-Волинського районурозповів начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький. У своїй доповіді Петро Андрійович окремо  зупинився на відсотках охоплення 74 населених пунктів району пасажирськими перевезеннями (60%), на якості обслуговування та на фактах грубого порушення умов договорів на перевезення. Прикро зазначити, що вже у нинішньому році до РДА поступило 8 звернень від жителів сіл про відмову водіями у безкоштовному перевезенні пільгової категорії громадян, грубе поводження із пасажирами, зриви графіка перевезень. Звісно, є різні причини, однак  – це, наголосив доповідач,  неприпустиме явище. Петро Чуцький також зазначив, що нещодавній конкурс на пасажирське перевезення по маршруту «Луцьк-Черників», який відбувся в ОДА,  виграв приватний перевізник пан Шуба, тобто жителі сіл  Лудинського напрямку й надалі матимуть змогу користуватися пасажирським транспортом.

На робочій зустрічі також було озвучено, що в автобусах відсутня інформація про перевізника, водіїв, контактні телефони та перелік пільговиків, які мають право безкоштовного проїзду, що спричиняє різноманітні нарікання пасажирів і стає причиною скарг та звернень до РДА. Тому було зобов’язано усіх присутніх перевізників виправити дане становище, а голів громад – розмістити на дошках оголошень в адмінбудівлях витяги із закону про пільговиків та усі дані про перевізників, які організовують пасажирські перевезення населеними пунктами даної території.

Було також запропоновано переглянути карту маршрутів та внести деякі зміни з метою кращого охоплення перевезеннями усіх сіл району. Проте начальник відділу пасажирських перевезень департаменту інфраструктури і туризму Волинської ОДА Наталія Остапкович відразу ж такі ілюзії відкинула, оскільки до завершення дії договору на перевезення за певним маршрутом, жодних змін ніхто немає права вносити. А розробка нових – потребує погоджень різноманітних служб та відомств. Іншими словами, це потребує значної затрати часу та ресурсів.

Крім того, Наталія Степанівна наголосила, що поряд із відповідальністю, кожний перевізник, незалежно від форми власності, має відповідні права. У тих випадках, коли органи виконавчої влади, зокрема управління соціального захисту населення, не відшкодовує перевізникам спрямовану державою субвенцію на пільгове перевезення пасажирів, вони мають повне право звернутися до суду.

Обговорення тривало довго. Усі хотіли висказатися, активно відстоювали свою точку зору, тому зустріч стала не простою галочкою у планах роботи райради, а дійсно такою, яка в подальшому може суттєво вплинути на  покращення якості пасажирських перевезень у районі.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!