3 березня відбулася зустріч народного депутата України від 19 виборчого округу Ігоря Гузя із представниками волинських мас-медіа за символічним круглим столом у приміщенні редакції газети «Слово правди».

Умовно зустріч можна  розділити на дві частини: перша – виступ Ігоря Володимировича про досягнуте, проблеми на окрузі та шляхи їх подолання, друга – відповіді на запитання журналістів.

Як наголосив народний депутат, нині у нього стартувала кампанія звітування перед громадою, тому, не гаючи часу, розповів що йому вдалося виконати впродовж року.  Звернув увагу що йому вдалося  відвідати саме глухе село і до квітня, за допомогою своїх помічників, планує завітати у кожнен населений пункт округу. Не оминув народний обранець діяльність громадських приймалень, куди може звернутися кожний виборець. За цей рік депутат розглянув 1300 звернень. З’ясувалося, що, в основному, звертаються люди з проханнями виділити кошти на лікування.  Жодне звернення депутат  не залишив поза увагою, хоча не кожному, хто звертався, можна було допомогти матеріально. В даний час перед ведеться мова про виділення 20 мільйонів гривень на округ на підтримку соціальної сфери.

Ігор Гузь розповів про свою роботу в парламенті, наголосивши на тому, що із 152 пленарних засідань, він не пропустив жодного, підготував велику кількість проектів, запитів та звернень. Депутат критично висловився стосовно очільника вугільної промисловості пана Демчишина, котрий займає антидержавницьку позицію відносно роботи шахт. Якщо й надалі міністерство буде займати таку позицію, зазначив народний обранець, є побоювання, що згодом усі шахти Львівсько-Волинського вугільного басейну будуть законсервовані, у тому числі й недобудована шахта №10. Нині депутат ініціює законопроект про виділення 100 мільйонів для її підтримки.

У подальшому було озвучено ряд проблем, які потребують нагального вирішення: реорганізація управлінь пенсійного фонду (перенесення відділення із Нововолинська до Іванич), виділення коштів на фінансування закладів профтехосвіти, передача будівлі  шахти №5 у комунальну власність Іваничівської громади для подальшого залучення  інвестиційних коштів та ряд кадрових питань по «Волиньвугіллю» та Нововолинського РМЗ. Декілька слів присвятив своєму Фонду «Прибужжя», молодіжно-ресурсному центру та мікрограндам, над якими нині працюють його помічники та керівники цих громадських об’єднань.

Дуже часто, як наголосив нардеп, його критикують за те, що він відвідує різноманітні ток-шоу, піариться у мас-медіа, старається якомога більше «засвітитися» в ефірі. Це він сприймає без образ, бо вважає, що народний депутат повинен бути публічною людиною. Для того, аби в подальшому мати змогу щось вирішити для виборців свого округу, ліквідувати  ряд проблем, потрібно себе заявляти як принципового політика, такого, який не боїться вступати в полеміку зі своїми опонентами та завжди перебувати на публіці. А найкращим місцем саме для цього є ефір. Він відкритий у спілкуванні для усіх, не тільки при зустрічах, конференціях та брифінгах, а й у соціальних мережах. Номер свого мобільного телефону спеціально не змінює, бо вважає, що не варто ховатися за мобільними операторами, а уміти відповідати за обіцянки та вчинки.

Підсумовуючи свій виступ, Ігор Гузь наголосив, що він є принциповим у своєму виборі, завжди буде підтримувати та відстоювати ідеї своєї політичної сили. Зараз депутат виступає ініціатором створення на громадських засадах асоціації сіл та містечок, які матимуть змогу готувати грандові проекти для розвитку своїх громад. А ще народний обранець згадав що нині працює над вивченням питання роздержавлення преси та залучення видань до написання проектів, які дадуть змогу втриматися їм «на плаву» та перепрофілювати свою роботу на більш конкурентну основу.  Декілька слів було сказано у бік захисту директора педагогічного коледжу Миколи Савельєва та його колективу, з думкою якого декому із обласних керманичів потрібно таки рахуватися і не брати до уваги політичні погляди.

Далі зустріч плавно  перейшла у площину діалогу.  В основному запитання ставили представники місцевих ЗМІ. Приємно відмітити, що наше інтернет-видання народний депутат не тільки знає, а й постійно читає. Тому коли наводив приклади, пов’язані з діяльністю ЗМІ, «ВолодимирМедіа» згадував декілька разів.

– У вас була зустріч із колективом Володимир-Волинського ТМО. Які враження залишилися після спілкування із медиками?

– Мені закидали, що депутат повинен придбати медичну апаратуру, подбати про наявність медикаментів, тобто лобіювати виділення декілька десятків мільйонів гривень для цих потреб. Звісно, такого обіцяти я не можу. Навіть  тоді коли, в разі наступних виборів до Верховної Ради, цей колектив мене не обере депутатом ВРУ.  Для вирішення подібних питань є профільне міністерство, депутатська постійна комісія на чолі з досвідченим медиком Ольгою Богомолець, які повинні цим усім опікуватися. Закиди подібного характеру я сприймаю спокійно, але вони більше стосуються влади, яка є сьогодні в державі. Нині стоїть питання відставки Уряду, але хіба інший прем’єр з командою відразу ж вирішить питання кризи, здолає корупцію та підвищить соціальні стандарти?  Напевно, що цього відразу ж не станеться. Але я можу зрозуміти й колектив ТМО, який став заручником нинішньої кризової ситуації в державі.

– Сервісна зона митного переходу «Устилуг» не витримує жодної критики, однак чомусь уся відповідальність за це лягає на плечі територіальної громади. Можливо, вже варто це питання підняти на загальнодержавному рівні та подбати про створення спеціальної програми із відповідним фінансуванням?

– Звісно, цю проблему  потрібно вже вирішувати комплексно. Поки що відкрите питання розбудови самого митного поста.  Дійсно, проблема існує, тому буду ініціювати спільний проект, до якого варто долучити кошти області, району та територіальної громади. Бо про комфорт для людей, які подорожують за кордон, варто таки подбати. Це питання візьму на контроль.

– Неабиякою проблемою саме на сервісній зоні є кількість ДТП, проте, чомусь там й досі не здійснюють патрулювання працівників поліції.

– Я неодноразово звертався до міністра внутрішніх справ Авакова про створення патрульного підрозділу, який би працював у такому свого роду трикутнику: Володимир – Волинський –Нововолинськ – Устилуг. Поки що питання відкрите, однак я впевнений, що міністр піде назустріч і спільними зусиллями ця проблема найближчим часом буде вирішена. Якщо вдасться позитивно усе вирішити, на митному посту буде постійне чергування патрулів.

– Чи засоби масової інформації матимуть право залучатися до грантових проектів після процедури роздержавлення?

– Є багато міжнародних проектів, які направлені на підтримку ЗМІ. Однак, повірте, що районній пресі важко буде тягатися зі ЗМІ державного значення.  Виживатимуть сильніші. Тому раджу провести перезавантаження у вашій роботі уже, змінити дизайн, напрямок та активно шукати спонсорів. Навіть серед тих же політичних лідерів. За читача потрібно вже нині воювати, бо кожний бажає отримувати інформацію оперативно, а не через тиждень після певних подій. Тим більше, що все менше стає представників того старшого покоління, яке активно виписувало районну газету впродовж свого життя. А молодь та люди середнього віку вже давно активно користуються Інтернетом. Єдине, що можу запропонувати, це допомогу в організації семінару на базі Володимира-Волинського із залученням відповідних спеціалістів зі столиці, які навчатимуть складанню програм для медіа.

– Чи будуть дочасні вибори до Верховної Ради України?

– Надіюся, що ні. Нині все робиться для того,щоб відновити коаліцію, а радше її переформатувати. Для цього проглядається варіант вступу Радикальної партії Ляшка до коаліції. І коли ці організаційні питання будуть вирішені, то три ключові фракції – БПП, Народний фронт та Радикальна партія Ляшка отримає парламентську більшість – 237 голосів. Крім того, нараховується 35 мажоритарників, які можуть підтримувати коаліцію. Хоча програється інший сценарій, в якому головними дійовими особами є «Самопоміч» та «Батьківщина». Вони вимагають відставки Яценюка, створення нової коаліції із 5 фракцій та обрання технократичного уряду. І найгірший план – це ніхто ні з ким не домовляється і восени – оголосять вибори. Можу сказати так. Це небажаний план ні для кого, і для мене у тому числі. Хоча, якщо вибори неминучі, я знову буду балотуватися у народні депутати. Але питання не у самих виборах, а в тому, що деякі політичні сили можуть набрати достатньо солідний відсоток та представлятимуть потужну фракцію. Решта ж політичних сил ( а їх вже нараховується  до 10) можуть отримати по декілька депутатів і створити з цієї кількості людей коаліцію вже не вдасться. Крім того, на вибори потрібно задіяти колосальний фінансовий ресурс. А де його брати?

На завершення народного депутата запитали, чи не втомлюється він від такого шаленого ритму та темпу, адже щодня по декілька зустрічей, не тільки із виборцями, а й з керівниками різних рівнів.  На що Ігор Гузь відповів, що так, втомлюється. Але це був його свідомий вибір, і іншого життя він вже не уявляє, оскільки із 20 років пішов у політику. З цим довелося змиритися його батькам, його дружині. Хоча йому як і всім хочеться відпочити десь на березі волинського озера, поспілкуватися із друзями, більше часу приділити родині. Але поки що про це говорити рано. Бо попереду ще ряд заходів та зустрічей, законотворча робота. Та й сама політична ситуація в державі змушує завжди бути в тонусі.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!