Як повідомляють «Волинські новини» працівники профтехучилищ, від яких відмовилися місцеві ради, готують акцію протесту під стінами обласної ради. Прийнятий закон, який мав би вирішити питання фінансування профтехучилищ, і досі лежить на столі Президента, очікуючи його підпису. А в той час навчальним закладам починають обмежувати подачу електроенергії через борги.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради. Голова комісії депутат обласної ради Петро Савчук повідомив, що до депутатів надходять звернення від волинських профтехучилищ, які просять передбачити кошти в обласному бюджеті. Відповіді на їхні звернення  вони чекатимуть до 10 числа – дати сесійного засідання.Можливо, вже до того дня педагоги прийдуть пікетувати під стіни облради, вимагаючи їхнього фінансування.

Початок року став сильним ударом для представників профтехосвіти, адже їх зняли з державного фінансування, перевівши на місцеве. Як зазначила заступник начальника обласного управління освіти Людмила Плахотна, ПТУ, які розташовані в містах обласного підпорядкування, переведені на місцеві бюджети. ПТУ (2 в Володимирі-Волинському, 2 в Ковелі і 1 в Нововолинську) мерії не включили в мережу навчальних закладів і не фінансують їх. В Ковелі питання поставили на голосування, але депутати його не прийняли. У Володимирі-Волинському і Нововолинську міські голови одноосібно відмовили ПТУ у фінансуванні, бо в бюджетах не вистачає коштів.

Щоб покрити борги по захищених статтях за січень-лютий, на кожен з цих закладів потрібно по мільйону гривень, адже вже зараз ПТУ почали відключати електроенергію.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!