Волинські екологи нагадують, що, практично всі весняні лісові квіти України – на межі зникнення. Щовесни заради наживи українці знищують 20 мільйонів первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають у мільйонній кількості.

Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи!

Також екологи наголошують: з лютого по червень по області буде посилено контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Будуть проводитись рейди на ринках міста з метою попередження та притягнення до адміністративної відповідальності порушників природоохоронного законодавства.

А таке порушення порядку придбання чи збуту первоцвітів тягне за собою накладення штрафу в сумі від 510 до 1700 грн. та конфіскацію рослин. Ті ж дії, вчинені щодо червонокнижних рослин – від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією рослин.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!