З осені минулого року володимирчани можуть висловлювати свої побажання, претензії та пропозиції за допомогою електронних петицій.

Хтось вважає що це потужній інструмент для громадськості в умовах сучасної демократії, хтось розгледів у петиціях щось подібне до опитувань, а для когось це щось на кшталт розваги «Дістань когось, кого дістанеш… Депутата, мера, губернатора чи, може, навіть, самого Гаранта».

Нагадаємо, що першими це нововведення запровадили в Адміністрації Президента. І відразу ж на сайт АП обрушився шквал петицій. Майже за три місяці інтерес до написання електронних петицій виявили мільйони громадян. Писали незадоволені корупцією в країні, писали ті, кого не влаштовують удушливі тарифи на комуналку та люди, стурбовані тим, що в Гондурасі без наших мужновладців аж ніяк не справляться.

Ми вирішили проаналізувати, що ж не влаштовує жителів Володимира-Волинського та з якими питаннями вони звертаються до влади, саме через електронні петиції.

Як пояснила нам Ірина Ліщук, директор Центру надання адміністративних послуг у Володимирі-Волинському, єдину систему місцевих петицій створено в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Мета створення системи – допомогти органам місцевого самоврядування, надавши їм готове технічне рішення та пакет проектів місцевих нормативно-правових актів для забезпечення виконання норм Закону України щодо електронної петиції.

Отож, як розповіла нам пані Ірина, подати елктронну петицію може будь-хто. Основна вимога – реєстрація на сайті електронних петицій через номер мобільного телефону або ж BankID. Автор має заповнити спеціальну форму, в якій має бути викладено суть проблеми та пропозиції щодо її розв’язання. Після реєстрації громадяни можуть лишати свої підписи на підтримку того чи іншого проекту. Якщо петиція отримала 150 ( це в нашому місті!) і більше голосів, її повинні розглянути на найближчому пленарному засіданні сесії міської ради або ж її виконавчого комітету.

– В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти, – пояснює директор ЦНАП. – На нашому веб-сайті (http://e-dem.in.ua/)обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор електронної петиції. Електронна петиція оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам, її не оприлюднюють, про що й повідомляється автору (ініціатору). Дата оприлюднення електронної петиції на нашому сайті є датою початку збору підписів на її підтримку. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку, може розглядатися як звернення громадян.

Як розповіла пані Ірина, за весь час існування програми володимирчани подали кілька десятків петицій. Найбільше городян хвилюють питання благоустрою, руху транспорту та екології.

Є серед них петиції про позачерговий перетин кордону для учасників бойових дій, заміна теперішнього освітлення вулиць на те, що було колись, створення відкритого електронного майданчика закупівель з бюджету міста, створення фотозони «Я люблю Володимир» в одному з парків міста. До речі, ці та ще кілька цікавих петицій не набрали необхідної кількості голосів.

Маємо й такі, які володимирчани підтримали. Зокрема це петиції про заборону салютів та феєрверків на Новий рік (хоча, навіть розпорядження міського голови не зупинило бажаючих запустити феєрверк у себе на обійсті та біля ялинки в центрі міста), про освітлення пішоходних переходів, повернення Володимиру-Волинському його історичну назву Володимир. До речі, на всі петиції, які підтримали володимирчани, представники міської влади дали вичерпні відповіді,які можна прочитати на тому ж сайті.

Чи не найбільше турбує містян питання транспортного забезпечення. Люди просять також встановити графіки руху маршрутних транспортних засобів на всіх зупинках міста. Найсвіжіша петиція, яку підготували володимирчани це петиція про створення вулиці (скверу) імені Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!