Не так давно польський Сейм одноголосно підтримав новий законопроект про карту поляка.

Нагадаємо, що ідея про внесення змін до закону про карту поляка з’явилася ще наприкінці 2014 року, коли гостро постало питання по населенню з польським корінням, яке виявилося на охопленій війні території Донбасу в Україні. Міграційна криза в Європі 2015 року підштовхнула польську владу до швидкого ухвалення рішення.

Тож які зміни були схвалені польським урядом в законі про карту поляка і чого незабаром варто очікувати?

Люди, які мають карту поляка, зможуть звертатися за постійним дозволом на проживання в Польщі безкоштовно (було – оплата за розгляд заяви 640 злотих). Особи, які мають польське коріння мають право отримувати польське громадянство на підставі 1 року проживання в Польщі (було – 2 роки). Поляки зі Сходу нашої країни можуть претендувати на відшкодування оплати орендованого ними житла в Польщі та навчання їх польської мови. Отримати карту поляка можна також у воєводських управліннях в самій Польщі (було – тільки в консульських відділах Польщі за кордоном).

Посли Сейму в своїх інтерв’ю не приховують, що новий закон про карту поляка розрахований на вирішення демографічних проблем і дозволить переселитися в Польщу людям тієї ж національності, а не мігрантам з Африки та Азії, яких тепер нав’язують їм з Європейського Союзу. Залучаючи до країни поляків з інших країн, влада Польщі розраховує зменшити за рахунок їх квоту на прийом біженців з абсолютно іншими культурними цінностями.

Новинкою в законопроекті стала можливість отримати компенсацію за оплату орендованого житла в Польщі власникам карти поляка і оплату за навчання польської мови. Передбачається, що скористатися фінансуванням з бюджету Польщі можна буде тільки у виняткових випадках, однозначно це стосується лише переселенців зі Сходу України.

Рішення про те, щоб видавати карту поляка не тільки в консульських відділах за кордоном Польщі, а й всередині країни пов’язано з тими проблемами, які зокрема мають місце в Білорусі, де навіть на законодавчому рівні окремим категоріям громадян заборонили отримувати карту поляка.

Коли з’явитися новий закон про карту поляка? Польський Сейм одноголосно прийняв законопроект, тепер черга за Сенатом, який повинен протягом 30 днів внести коригування, відмовити або повністю прийняти закон. Після чого закон направляють на підпис президенту, у якого є ще 21 день, щоб прийняти його або відмовити. З урахуванням такої одностайності в міграційному питанні, яке зараз панує в Польщі, можна очікувати вступ в силу нового закону про карту поляка вже навесні 2016 року.

Нагадаємо, документ, що підтверджує польське походження – карта поляка – почали видавати з 2008 року. До кінця 2015 року його отримали 160 тисяч осіб на території країн колишнього СРСР. Найбільше карту поляка отримали в Білорусі – 76 тисяч, Україні – 70 тисяч і Литві – 6 тисяч осіб.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!