11 березня у приміщенні міської ради відбулася позачергова шоста сесія міської ради сьомого скликання. Єдине питання було винесене на порядок денний сесії і стосувалося воно внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2015 року «Про міський бюджет». Одним словом, депутати зібралися на позачергову сесію, аби ухвалити внесення змін до бюджету міської ради, що дасть змогу профінансувати виплату заробітних плат, стипендій та витрат на енергоносії у Володимир-Волинському вищому професійному училищі.

Як ми вже писали раніше, ВПУ зараз переживає не найкращі часи. Вчителі вже більше трьох місяців не отримують заробітну плату, учні – стипендію. Уже кілька місяців училище не сплачує за спожиті тепло та електроенергію, бо просто немає чим. З такими проблемами стикнулося до сотні подібних навчальних закладів країни, адже механізм їх фінансування ще й досі не продумали наші мужновладці.

Нагадаємо, що 4 лютого 2016 року Верховна Рада України схвалила законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України та до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти, якими визначено, що видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах, розташованих у містах обласного значення – обласних центрах, фінансуються з бюджетів цих міст, а на інших територіях – з відповідних обласних бюджетів. Цей закон, який мав би вирішити питання фінансування профтехучилищ, і досі лежить на столі Президента, очікуючи його підпису. А в той час навчальним закладам починають обмежувати подачу електроенергії та тепла через борги.

Отож наші депутати зібралися задля того, аби прийняти рішення, яке дозволить міській владі виплати заборговану заробітну плату учителям та стипендію учням. Для цього обласна рада виділила більше півтора мільйона гривень. Хоча, навіть ці кошти не в змозі остаточно вирішити питання фінансування ВПУ, бо їх вистачить лише на кілька місяців, а як бути далі – ніхто не знає. Всі надіються на те, що в найближчому часі Президент таки підпише Закон про фінансування профтехучилищ.

Детальніше про ситуацію з фінансуванням ВПУ розповіла заступник міського голови Лариса Кулікова.

За внесення змін до бюджету всі депутати проголосували одноголосно. Голосували, згідно нового закону, поіменно.

Під час обговорення даного питання депутат міської ради Руслан Мороз звернувся до депутатів пропрезидентської фракції, аби ті роз´яснили учням та вчителям, які стільки місяців сидять без фінансування, чому Президент загнав у таке становище десятки подібних навчальних закладів по країні. А ще Руслан Андрійович цікавився, чому стоять осторонь цієї проблеми депутати обласної ради від нашого міста Панасюк та Зінкевич, депутат Верховної Ради України Ігор Гузь.

– Де ви? Чому вас не чутно і не видно тоді, коли людям потрібна реальна допомога, коли люди стільки місяців сидять без грошей? – сказав депутат Мороз. – Чому ви не реагуєте на те, що педколедж може лишитися свого керівника? Чому мовчите? Чому ніяких звернень не готуєте?

В різному депутати підтримали звернення на підтримку Надії Савченко. Депутат Валентин Вірковський вніс пропозицію переглянути тарифи для закладів, які опалюються твердопаливними котлами, бо в даному випадку можна зекономити чималу суму бюджетних коштів.

Присутній на засіданні сесії Микола Гінайло звернувся із проханням надати фінансову допомогу обласному госпіталю, де проходять лікування більшість наших учасників АТО.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!