11 березня в залі засідань міськвиконкому відбулося перше засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради. У ході робочої зустрічі головою цього дорадчого органу було обрано Романа Мартинюка, його заступником – Миколу Гінайла, а виконувати обов’язки секретаря ради буде представник виконкому Андрій Грищук ( без права голосу). На засіданні також обрали склад лічильної комісії у кількості п´яти чоловік.

А тепер детальніше як усе це відбувалося. Розпочав засідання Микола Гінайло, якого обрали головуючим на попередніх зборах. Першим питанням було обрання голови дорадчого органу, проте член ради Віктор Вільчинський попросив дозволу зачитати звернення у якому викладені численні порушення, що, ніби-то, мали місце на попередньому засіданні. Думки присутніх розійшлися, бо одні стверджували що це не на часі, треба спочатку обрати голову, а далі вже будемо заслуховувати та розглядати всі звернення та заяви. Інші ж висловлювалися що не можна працювати з порушенням закону. Дискусії по цьому питанню трохи затягнулися і вже навіть дійшло до взаємних образ і лайливих слів. Проте, за кілька хвилин  пристрасті втихомирилися і присутні приступили до питання обрання голови громадської ради. На голосування було винесено дві кандидатури – Романа Мартинюка та Миколу Юнака. «За» Мартинюка проголосувало 15 чоловік, «за» Юнака – 7.

Далі новообраний голова дав можливість зачитати звернення, підписане 5 членами громадської ради (Валентина Дудко, Микола Юнак, Віктор Вільчинський, Віра Чайковська- Тарликова, Оксана Дворецька) і адресоване (чомусь!) на ім´я міського голови, в якому йшлося про, ніби-то, серйозні порушення на установчих зборах громадської ради. Йшлося, зокрема, про те що голосували за склад ради не шляхом рейтингового голосування (його й не повинно було бути, адже склад ради у нас меншій ніж 35 чоловік), а проголосували за повний її склад. Йшлося також і про те, що не мали права включати до складу ради тих представників громадських інституцій, які не були присутні на установчих зборах. Заступик голови громадської ради Микола Гінайло зазначив, що всі ці люди, які підписалися під цим зверненням, були присутні на установчих зборах, чули всі пропозиції, голосували за них, а тепер самі собі суперечать.

Голова ради Роман Мартинюк дане звернення взяв до уваги і пообіцяв передати його тому, на чиє ім´я воно підготовлене.

На наступному засіданні представники громадських організацій міста обговорять та затвердять Положення про громадську раду, також планують утворити комісії ради.

До співпраці громадську раду закликав присутній на засіданні голова постійної депутатської комісії з питань законності і правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян Олег Тимосевич.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!