Депутати збираються остаточно прийняти Трудовий кодекс у квітні. Про це повідомив міністр соцполітики Павло Розенко в коментарі «Вістям».

Сьогодні Україна живе за застарілим Кодексом законів про працю України від 1971 року. Затвердити новий перелік правил для роботодавців і найманих працівників, народні обранці намагаються вже давно, але крапку все ж сподіваються поставити в квітні.

Зокрема, в 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на відпочинок під час спекотних днів. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли все закривають на перерву з 14 до 16-17 годин. Також пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів (нині 24).

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов’язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Згідно з новим Трудовим кодексом роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики встали на сторону працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років. Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких мам і навіть татусів.

Правда, є і не дуже приємні звістки для співробітників – не можна буде чотири місяці просидіти на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогулів або розкрадань, то за новим кодексом вказати на двері можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.

Вводиться поняття «робота на дому», і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

Як раніше вже повідомлялося, закон про скасування трудових книжок поданий в Раду.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!