Конкурси у дошкіллі  завжди хвилюючі, адже саме під час них оцінюється майстерність вихователів та творча робота усього колективу. Нещодавно, в рамках обласного фестивалю педагогічних ідей  «Грані педагогічної майстерності» відбувся міський конкурс  «Кращий вихователь року-2016», який проводився на базі дошкільного навчального закладу «Вишиванка» нашого древнього Володимира.

Цьогоріч пальму першості було вручено вихователю цього закладу Наталії Цьось, котра серед чотирьох колег із садочків міста, була визнана найкращою. А все тому, що поруч зі значним творчим потенціалом, у неї чималий запас натхнення, креативного мислення, фантазії та неабиякої педагогічної майстерності.

 

 

Завітавши у цей дитячий рай під назвою «Вишиванка», просто потрапляєш в казку:  на стінах аплікації, які вартують захоплення, картини із солоного тіста та у техніці печворк, ляльки-мотанки та безліч чудернацьких іграшок ручної роботи. Персонал привітний, тому без зайвих зусиль удалося відшукати групу «Теремок», де шість років поспіль наша переможниця засіває в маленьких серцях любов, ніжність, прагнення до вічного та прекрасного.

 


Після коротенького знайомства з героїнею нашої розповіді, вдалося дізнатися, що в подібному конкурсі Наталія Миколаївна брала участь вперше і відразу ж перемогла, бо показала найкращі результати  у чотирьох номінаціях. Кредо нашої героїні:  вихователь починається з посмішки, а до дітей потрібно ставитися тільки з любов’ю  в серці. І треба сказати, що це не пусті слова, бо впродовж нашої розмови з обличчя пані Наталії практично не зникала посмішка, а голос нагадував  приємну мелодію тихого джерельця. Про своїх діток вона може розповідати годинами, наголошуючи на тому, що кожна дитина – це діамант, а дорослі і є тими ювелірами, які повинні вміло підшукати оправу для цього коштовного каміння. Крім того, дітвора – найгуманніші судді, бо вони сприймають свого вихователя таким, який він є. Ось тільки фальші діти ніколи не пробачать.

Але повернемося до конкурсу. Журі було представлено не тільки місцевим керівництвом управління освіти, а й керівниками з області, тому хвилювання переслідувало практично усіх учасників. Крім того, у дитячий садочок з’їхалися представники дошкільної освіти з всієї області, які були приємно вражені творчою та естетичною аурою «Вишиванки». А це, як підказала мені вихователь-методист Тетяна Балабанова, тільки завдяки завідуючій ДНЗ «Вишиванка» Зоряні Гузь, котра очолила цей заклад півтора роки тому.  Здавалося б, пройшов незначний проміжок часу, а дитячий садок уже докорінно змінив своє обличчя. Зоряна Олегівна сама по натурі творча особистість та й хороший організатор. А коли керівник прагне змін, перетворень, він ніколи не буде зупинятися на півдороги і зробить усе, заради втілення задумів та планів.

Наталія Цьось продемонструвала відмінні результати у трьох конкурсах: оратор за темою «Як народжується любов до Батьківщини»; творча майстерня із виготовленням на очах в журі оберегу в подобі «Ангела» та ігровий дивокрай, представлений наочним матеріалом та ігровою композицією.

Саме останній конкурс справив неабияке враження на журі, особливо в частині наочності. Було представлено інсталяцію ігрового будинку, в якому мирно прижилася арифметика, абетка, малюнки, картинки, цифри на магнітах, рахівниця, кубики із буквами та інші геометричні фігурки, які дають змогу малюкам розвивати логічне мислення, моторику та пам’ять. За результатами конкурсу Наталія Миколаївна отримала звання переможця, цінний подарунок та безкоштовну путівку на освітянську базу відпочинку, що на озері Світязь. Але не це було головним для Наталії Цьось. Головне, каже вихователь, відчуття того, що її праця, допомога рідних та колективу садочка, не залишилася непоміченою та була по належному оціненою.

Пані Наталія розповіла, що коли її обрали для участі в конкурсі, спершу вона, навіть, трішки злякалася. Потім прийшло розуміння того, що для конкурсу потрібно придумати щось нове, незвичне та  цікаве діткам. А тому Наталія Миколаївна спільно із колегами мало не по крупинкам просіяла всю допоміжну інформацію в Інтернеті. І коли вона побачила на одному із розділів дошкілля каркас від теремка, їй відразу ж спало на думку виготовити власними руками чудо-будиночок, де головним героєм став мультяшний Лунтик.

Таким чином Наталія Миколаївна довела, що будь-який задум можна втілити у життя. Просто потрібно дуже цього захотіти та вкласти у своє дітище душу.  Але при одній, як наголосила Наталія Миколаївна, умові – коли є велика підтримка колективу. Тоді жодне журі вже не є таким страшним. Поряд з тим, ця мила жінка є надто емоційною, ніжною та дуже вразливою. Навіть при найдрібніших хвилюваннях, на її очі нагортаються сльози. Саме цього й боялася Наталія Миколаївна, коли представляла конкурс «Оратор» за темою: «Навчаємо дитину-патріота» з демонстрацією відеофільму.

Можна багато розповідати про конкурс, а ще більше – про саму переможницю Наталію Цьось.  Про декотрих не можна віднайти навіть пару-трійку речень чи десяток слів. А про цю милу, чарівну, усміхнену та до щему в серці ніжну жінку, можна говорити довго.

Коли на завершення зустрічі нам організували екскурсію по цьому дитячому садочку, який, як на мене, більше нагадував музей прекрасних творів чудо-майстрів, захотілося сказати: якщо такі вихователі навчатимуть наших діток, світ ніколи  не знатиме ні біди, ні сліз, ні горя, ні ненависті.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!