Днями до представників міської влади зі скаргами звернулися мешканці міста, які у лютневих платіжках за газ отримали досить неприємні «сюрпризи» у вигляді захмарних сум до сплати.

Справа в тому, що споживачам, які не мають лічильника, витрати розрахували за нормами, які діяли до травня 2015 року (6 кубічних метрів газу на місяць на одну особу, 9 кубічних метрів для споживачів, які використовують газову плиту і не мають централізованого опалення, та для домогосподарств, які використовують газові плити, водонагрівачі, норматив знизили – 18). Це сталося у зв’язку з тим, що Вищий адміністративний суд відхилив касаційну скаргу Кабміну й підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва від 21 вересня про визнання незаконною і недійсною постанови Кабміну від 29 квітня минулого року. Відповідно до неї, уряд вдвічі знизив норми споживання природного газу для населення, яке не має лічильників. Виконуючи рішення суду газопостачальні підприємства області, зокрема і наше, змушені зробити перерахунок фактично використаного, але неоплаченого газу.
Таким чином, у платіжках володимирських споживачів вказано суму, яка виникла внаслідок перерахунку і борг. Як повідомили нам у місцевому газовому господарстві, борг споживачі можуть реструктуризувати. Але що робити тим родинам, для яких і така схема реструктуризації все одно є непід’ємною?

Водночас Міненерговугілля за результатами засідання Кабінету Міністрів України 24 лютого 2016 року розробило відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», повідомляє прес-служба ТОВ «Волиньгаз Збут»

У проекті уряд встановив норму споживання газу громадянами для приготування їжі (при підключеному централізованому гарячому водопостачанні) без наявності лічильника на рівні 4,4 куб. м на особу на місяць та, відповідно, 7,1 куб. м у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання і газового водонагрівача для тих, хто має газову плиту та водонагрівач. Проведені Міненерговугіллям розрахунки підтвердили розміри норм, які визначено в підготовленому проекті постанови.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!