278 депутатів Верховної Ради проголосували «За» впровадження електронного декларування.

Політолог Віктор Таран, який займається моніторингом роботи депутатів у парламенті, вже встиг відреагувати на ухвалення цього нововведення.

«Електронне декларування впроваджене! Це означає:

1) Введення електронного декларування вже в 2016 році, починаючи з вищих посадових осіб, суддів та прокурорів.
2) Кримінальна відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях вводиться у 2016 році. Вона настає, якщо сума невідповідності перевищує 250 мінімальних заробітних плат (м.з.п.), тобто більше 300 тис. грн. Передбачаються альтернативні до ув’язнення санкції. 

3) Запровадження адміністративної відповідальності за недостовірні відомості в декларації на суму від 100 до 250 м.з.п. Тобто в разі розходжень на суму менше 140тис. грн. відповідальність не передбачена», – пише політолог.

За його словами, залишилися без змін розширене визначення членів сім’ї декларанта.

«5) Збільшено пороги декларування для цінного рухомого майна та видатків (до 100 і 50 мзп відповідно).

6) Вилучено вимогу зазначати контрагентів по угодах декларанта. При цьому, на запит НАЗК декларант має їх обов’язково надати. Попри серйозні недоліки, це компромісний варіант, який дозволить повноцінно запустити систему електронного декларування вже в цьому році», – вважає політолог.

16 березня Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в 2016 році”, – про це повідомляє прес-служба глави держави.

“У 2016 році цей Закон набирає чинності. Заповнювати чиновники будуть декларації в 2016 році, і відповідальність буде наступати в 2016 році “, – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що всі закони і зміни, які входять в “безвізовий пакет”, важливі для України і спрямовані на боротьбу з корупцією.

Закон про введення електронних декларацій чиновниками, вважається останнім законом, необхідним для введення безвізового режиму з ЄС.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!