Рекордні 1,5 тонни бурштину затримали польські митники на пункті пропуску «Дорогуськ», які проґавили волинські митники.

Так, працівники митної служби в Дорогуську виявили контрабанду майже 1,5 тонни бурштину. Його ринкова вартість може досягати 24 мільйонів злотих. Про це повідомляє польське видання Kurier Lubelski.

Митники виявили бурштин у польській вантажівці, що прямувала з України. Під час перевірки митники помітили, що під мішками з легальним товаром, поданим для оформлення, приховані пакети і картонні коробки, заповнені бурштином. У цій ситуації необхідно було вивантажувати весь вантаж.

Виявилося, що водій вантажівки намагався переправити до Польщі майже півтори тонни бурштину. Цінний природній матеріал був здебільшого необроблений, камені невеликі. Митники підрахували, що ринкова вартість цього вантажу може бути до 24 мільйонів злотих.

Попри систематичне організоване видобування бурштину, на Волині досі не виявлено жодної злочинної групи, яка займається організацією його видобутку та подальшою переправою через кордон. Добутий незаконними методами бурштин закупляється незареєстрованими посередницькими структурами і контрабандою вивозиться для подальшої переробки за межі України. За кордоном цей сонячний камінь вартує тисячі умовних одиниць.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!