Писанкарство має тисячолітню історію. Це прадавнє мистецтво сягає коренями ще дохристиянських культів (яйце як символ народження, джерело життя, асоціація жовтка із Сонцем і т. д.). Після прийняття християнства писанкарство не було забуте, а навпаки, воно стало невід’ємною частиною народних традицій підготовки до Великодня.
Існує чимало легенд, пов’язаних із писанкою. Одна з них розповідає, що краплі крові розп’ятого Ісуса Христа впавши на землю, зробилися твердими, як каміння, і стали схожими на курячі яйця. Сльози Богородиці, упавши на них, залишили сліди у вигляді витончених візерунків. Коли Христа поклали до гробу, його послідовники зібрали ці краплі й поділили між собою. Після Воскресіння Спасителя вони вітали своїх однодумців словами «Христос Воскрес!» і дарували одне одному ці знамення божественного дива.
Писанки писали під час Великого посту (робити це в інші дні вважалося гріхом). Спочатку це вважалося суто жіночим мистецтвом і лише згодом до нього долучилися чоловіки.

Нині писанкарство переживає час відродження. Виготовлення писанок – добра традиція, чимало літ зберігається та примножується у нашому місті. Так нещодавно у культурно-мистецькому центрі розпочали свою роботу студія писанкарства під керівництвом директора міського культурно-мистецького центру Катерини Петрович.

– Мета цих занять – відродити мистецтво писанкового розпису, долучити до цього прадавнього ремесла якомога більше володимирчан, – пояснює нам Катерина. – Ми запрошували усіх бажаючи, не зважаючи на вік та стать, але активнішими за всіх виявилися наші школярі. До нас приходять дітки різного віку. Буває, що діти приходять з братиками та сестричками. Заняття  триватимуть аж до самої Вербної неділі тому, маємо надію, що всі бажаючі скористаються нагодою і пізнають для себе всі ази писанкарства.

Наша співрозмовниця вважає, що мистецтву писанкарства потрібно приділяти в наш час більше уваги. Адже цей вид роботи сприяє не тільки розвитку творчого мислення, уяви, фантазії, а й ознайомленню з народними традиціями, особливостями цього мистецтва. Тому дуже важливо пробудити в людей інтерес і любов до писанкарства. Цього можна досягти, влаштовуючи подібні майстер-класи, виставки, конкурси. Завдяки цьому в усіх, хто вже почав займатися писанкарством розвивається прагнення до самовдосконалення та досягнення естетичного ідеалу.

 До речі, цієї суботи 19 березня майстер-клас для відвідувачів студії писанкарства проведе знаний володимирський майстер, якого ще називають українським Фаберже, Анатолій Бойко.

 Отож, усіх бажаючих освоїти початкові ази писанкарства, чекають щосуботи (з 11.00) у культурно мистецькому центрі. При собі потрібно мати:

видуте яйце, писачок, віск, ганчірку, гумку, олівець. А ще – хороший настрій!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!