Ми вже неодноразово згадували про проблеми бійців нашої 14-ї ОМБр. Не мовчить про них і начальник прес-служби нашої бригади Влад Якушев. Нещодавній його допис на своїй сторінці у «Фейсбук» показує, що майже нічого не змінилося у ставленні керівників нашої армії до військовослужбовців.

 «Знову їду в штаб писати пояснювальну. Після моєї поїздки у Київ не багато помінялося. Вчора до нас приїжджав канал 1+1. Хлопці в ефірі озвучили проблемні питання.
Це питання УБД – корочки отримали одиниці. 

Питання бойової тисячі. Прийшла 1000 за один бій для 132 людей. А де ж за інші бої?

Коли люди побачать документ, на якому чітко буде зазначено з яке по яке число 4 хвиля мобілізації буде демобілізована. На слово вони нікому не вірять.
Вже зранку бійців, які говорили про це спробували «нагнути» по лінії замполітів. Щоб не тринділи зайвого. 

Сьогодні було два канали. Збирались знімати про бойову обстановку, але до журналістів підійшли бійці, які підняли ще одне проблемне питання. За новими правилами, бійці, які знаходяться на передовій отримують 4200 гривень АТОшних, всі інші 1200. Люди які знаходяться у штабах батальйонів отримали 1200, хоча, є випадки коли штаб буквально через три вулиці від передової.

Відразу зчинився великий переполох. Мені подзвонили з контррозвідки, цікавились даними журналістів. Мене викликають в бригаду, писати пояснювальну, як ці журналісти потрапили до бійців. 

Здається, що хтось сильно злякався, і тепер шукають крайнього. Це типовий радянський підхід – не вирішувати проблему, а шукати як її замовчати. 

Що змінилось після моєї поїздки до Києва? Небагато. Зробили кілька кроків на зустріч і зупинились. Психологічний стан людей на передовій небезпечний. Починаються нервові зриви.
Хлопці патріоти, тому не можуть захищати свої права інакше, як жаліючись на свої проблеми журналістам, тому виходить, що журналісти приїжджають знімати про бойову обстановку, а знімають про невирішені проблеми. І так буде, доки ці проблеми не будуть вирішені. І уникнути тих скарг залякуючи людей, щоб не говорили – неможливо.
Як я писав на ЗІКу, такій підхід зриває агітацію по вступу на контракт, підриває боєздатність підрозділів на передовій, має ще багато негативних наслідків.
І прошу зауважити, підривають боєздатність не сюжети журналістів про проблеми, а посадові особи, які ці проблеми ігнорують. 

Панове у Києві, невже ви цього не розумієте? Систему треба змінювати. 

Виїжджаю в штаб. Відпишу, коли повернусь».

Нагадаємо, начальник прес-служби 14-ї ОМБр лейтенанта Влад Якушев веде свій резонансний щоденник. Зокрема, у своєму блозі на IA ZIK він чи не перший підняв питання зниклих «бойових» тисяч. Через ті публікації офіцера Якушева перевели з передової й обмежили у спілкуванні з військовослужбовцями, які стикаються з такими проблемами та з журналістами.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!