На березневі свята місцеве телебачення АТМ «Володимир» транслювало репортажі кількарічної давності, які повернули глядачів у той час, коли ми щороку, навесні обирали «Княжну Володимира».

Ще у пам’яті залишилися враження від наповнених залів, феєрії свята та тієї юної краси, яка крокувала  на сцені районного будинку культури.  Проте, вже три роки поспіль наше місто, точніше організатори, просто відмахнулися від цього прекрасного шоу, яке припадало саме на 8 Березня – день весни, краси та посмішок.

Щоправда у 2014 році  конкурс таки планувався, навіть учасниць було відібрано, анкети заповнені,  проте всі ми знаємо які тоді почалися події в країні. Саме тому рішенням міської влади було категорично заборонено проводити «Княжну Володимира». Причини на той час були вагомі: в державі йде війна, на Сході гинуть люди, тому веселощі аж ніяк не на часі.  Крім того, на початку оголошення АТО наша армія була подібна на голодну та обдерту падчерку, яку мачуха кинула напризволяще. Саме тому володимирчани нормально поставилися до пояснень представників міської влади про те, що нині не місце жодним святковим дійствам та фестивалям.

Минув рік з того часу, потім другий третій… Сусідній Луцьк довго не витримав і через якихось кілька місяців після початку АТО вдався до проведення різноманітних фестивалів, інших розваг: Бандерштат, фестиваль національної кухні та ряд інших дійств, які проходять на території замку Любарта. Львів також не відставав, а може й обігнав наш Луцьк – фестивалі пива, млинців, вареників, пампухів, шоколаду, сиру та вина…  А «Світське життя» з ведучою Катериною Осадчою таку закатало феєрію з нагоди свого десятиріччя, що самі арабські шейхи диву давались. І це в країні, де йде війна!!!  А конкурс «Голос країни»?!  Цей перелік можна продовжити до безкінечності.

То може не у війні справа, а в тому, що просто наш володимирський «зажований» конкурс став нікому нецікавим? Може усі стандартні номінації, які повторювалися з року в рік, не тільки набридли організаторам, а й спонсорам? Адже коли багатий чоловік вкидає кошти навіть у те ж шоу, він принаймні чекає від його перегляду якоїсь насолоди! А люди, які відкрито говорять, що бували конкурси де корону княжної просто купували. А ви самі перегляньте конкурс так років з чотири тому та прочитайте в титрах відоме прізвище одного поважного чоловіка, щомає справу з голубим паливом, внучка якого того року виборола корону. Навіть на її 15 років тоді ніхто не звернув увагу.

Питань назбиралося багато, а тому звернулися до начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеслава Петрука. Окрім того закортіло дізнатися про майбутнє щорічного конкурсу, який за своєю тривалість (17 років) може позмагатися хіба що з фестивалем «Володимир». Подальша доля останнього теж залишається невідомою.

Як пояснив В’ячеслав Миколайович, основна причина зникнення конкурсу «Княжна Володимира» полягає в тому, що левова частка фінансових затрат на його проведення  лягала на плечі спонсорів. І коли постало питання забезпечення армії під час неоголошеної війни, збору коштів на її нагальні потреби, йти до спонсорів конкурсу з протянутою рукою та з проханням допомогти провести свято краси, було якось незручно.

Звісно, на той час людям було, скажімо так, не до розваг. Проте, час іде, в інших містах відбуваються масові дійства, організовуються конкурси мало не на мільйони гривень, а в нашому місті повне затишшя. То може міській владі саме час змінювати тактику, передавши свій бренд комусь із благодійників або організаторів, які б започаткували новий формат та наповнили іншим подихом  це  видовище?  На це пан Петрук зазначив, що  така пропозиція не обговорювалася,  проте  міська влада завжди  готова до діалогу з людьми, які хочуть стати співорганізаторами або спонсорами якихось заходів.

Ми завжди звикли жити надіями та мріями. Надіється на відновлення або ж відродження конкурсу «Княжна Володимира» й В’ячеслав Петрук . Нам також хочеться вірити, що наступного року наше місто вкотре буде обирати найкрасивішу дівчину, бо не варто забувати те, що вже стало доброю традицією.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!