На редакційну електронну скриньку надійшов лист від городянина пана Володимира.

«Добрий день, редакція.

Нещодавно у місті Володимирі-Волинському з’явилися нові світлофори з

додатковими секціями. З того часу у водіїв виникає спірне питання, щодо проїзду перехрестя

у центрі міста без порушень Правил дорожнього руху. Отож, чи можна повертати праворуч, коли основний сигнал світлофора увімкнений, а додаткова секція ні?

Витратили значну суму коштів на оновлення світлофорів, встановлення

додаткових секцій, а у нічний час додаткова секція не підсвічується, що

призводить до створення аварійних ситуацій.

З метою запобігання систематичних порушень водіями правил дорожнього руху,

щодо проїзду регульованих світлофорів і запобіганню аварійності, прошу Вас на

сторінках вашого видання роз´яснити дане питання, спираючись на коментарі

відповідних служб.

Офіційне пояснення поліції, щодо проїзду даного регульованого перехрестя

дозволить уникнути спірних моментів у спілкуванні з поліцією.

Дякую за розуміння, Владимир Нечипорук.

 

Питання роботи світлофорів, їх регулювання належить до тієї організації, яка їх встановлює. Як пояснив нам інспектор поліції Володимир-Волинського відділення Олександр Ященко, додаткові секції, інтервал роботи того чи іншого сигналу світлофора, залежить від транспортного потоку, однак під час регулювання  світлофора дотримуються певні державні стандарти.  Що стосується додаткових секцій, на роботу яких посилається в листі читач, інспектор зазначив, що  нещодавно відбулося додаткове їх регулювання. І коли сигнал світлофора зелений, а стрілочка не увімкнена, то в напрямку стрілочки повертати заборонено. А коли стрілочка увімкнена разом зі сигналом, в такому випадку дозволяється водієві повертати при потребі направо.

Донедавна у нашому місті на регульованих перехрестях разом із увімкненим червоним сигналом світлофора загорялася додаткова секція, тобто зелена стрілочка, яка дозволяла водієві повертати праворуч навіть при забороненому сигналі світлофора.  Це, до речі, кілька років тому придумав один із міських депутатів, не погодивши свою раціоналізацію із відповідними службами. Тому після того, як поміняли світлофори, водії ще довго за звичкою повертали праворуч на червоне світло. Нині ж це питання відрегульовано: тільки після загоряння зеленого сигналу  та вмиканні зеленої стрілочки можна рухатися у різних напрямках. Якщо основний сигнал зелений увімкнений, а стрілочка – ні, то повертати праворуч – заборонено.

Щодо нічного часу та підсвічування додаткових секцій, інспектор пояснив, що вночі працює тільки попереджувальний сигнал «жовтий» і потреба щось підсвічувати просто відпадає. 

Залишається додати, що тільки від дотримання Правил дорожнього руху залежить аварійність на дорогах. Коли кожний з нас це усвідомить – на дорогах стане спокійно!

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!