19 березня у суботу о10.00 в рамках щотижневих занять студії писанкарства, в культурно-мистецькому центрі відбувся майстер-клас з різьби по яєчній шкаралупі та традиційної техніки дряпанки. Проводив навчання для усіх бажаючих відомий не тільки у місті, а й далеко за його межами майстер Анатолій Бойко.

Присутні на майстер-класі мали добру нагоду протестувати свої здібності у згаданих техніках, та отримати рекомендації та поради від людини, яка займається цією справою уже на професійному рівні.

Нагадаємо, ще восени минулого року відбулася реєстрація рекорду України за номінацією «Найбільша колекція яєчної шкарлупи, оздоблена металом». Автор цих робіт – мешканець Володимира-Волинського Анатолій Бойко – людина напрочуд талановита: він малює, виконує різьбу на дереві і яєчній шкарлупі, в’яже гачком, вишиває, виготовляє вироби з очерету, лози і скла.

«Український Фаберже» – так ще називають нашого Анатолія Бойка в Україні. Техніка новітнього писанкарства Анатолія Бойка на сьогодні не має аналогів у світі. Майстер каже, що завжди цікавився писанкарством, однак, будучи «за професією майстром-дизайнером, а за покликанням майстром-винахідником», завжди хотів спробувати щось нове.
Майстер починав із різьблення по яєчній шкаралупі, але потім замислився, як цю шкаралупу можна декорувати. Кував спочатку металеві підставки під яйця, а згодом спробував кувати по самій шкаралупі. Перебив не один кошик яєць, але з часом досягнув майстерності.

Свою власну унікальну техніку на основі українського писанкарства Анатолій Бойко розробляв три роки. У ній закладені традиції та символи багатьох тисячоліть від трипілля до сучасності з використанням сучасних технологій різьблення по яєчній шкаралупі та холодної ковки по металу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!