18 березня о 14 годині в залі засідань міськвиконкому відбулося підсумкове засідання робочої групи, яка працювала над стратегічним розвитком нашого міста.  Участь у цьому підсумковому засідання мали нагоду взяти усі, хто бажав послухати виконавців та поставити їм ряд своїх запитань.

Нагадаємо, що 2015 рік став роком завершення  реалізації «Стратегічного плану розвитку міста Володимира-Волинського до 2015 року». До речі, робота над  формуванням цього стратегічного плану розпочиналася ще у 2003 році, коли у рамках українсько-американської програми «Партнерства громад», 24 міста України об’єднались у регіональні партнерства з метою вирішення існуючих проблем та подальшого розвитку міст. Місто Володимир-Волинський в числі шести міст західного регіону України ввійшло до західноукраїнського партнерства.

Відомо, що над визначенням бачення майбутнього міста працювала робоча група, до складу якої входили депутати  міської ради, студенти, пенсіонери, працівники  бюджетних установ,  керівники підприємств, підприємці, журналісти, представники громадських організацій, активні  небайдужі городяни. Завданням робочої групи було, насамперед, почути якомога більше пропозицій, для того, щоб визначитись із найбільш актуальними проблемами та стратегічними напрямками.

Майже 2 роки тривало накопичення різноманітних матеріалів: анкетним методом було опитано близько 2,5 тисячі мешканців міста, проводилися конкурси кращих літературних та художніх творів про рідне місто, постійно відбувалися дискусійні засідання робочої групи. І результатом було визначено досить амбіційне бачення майбутнього міста «Володимир-Волинський – древнє місто з розвиненою економікою, туризмом, безпечне та комфортне для проживання». Для досягненням цього було визначено 174 завдання. Безперечно, весь цей процес перебував під контролем професіоналів-консультантів, яким є Західноукраїнський регіональний навчальний центр.

Усі ці роки стратегічний план був  абсолютно відкритий до виправлення та внесення конкретних та дієвих пропозицій. Зокрема, протягом 10 років цей документ було доповнено 96 новими завданнями, внесено 83 корективи щодо їх виконання.  Моніторинговий  комітет оцінював усіх виконавців  поставлених завдань. До роботи цього комітету долучались жителі нашого міста, яким небайдуже його майбутнє. Усі дії, пов’язані із стратегічним планом, активно висвітлювалися у місцевих засобах масової інформації.

Термін дії реалізації цього плану завершений. Отож прийшов час поговорити про те, що було зроблено та що поповнило список не виконаних робіт.

До речі, з конкретним аналізом виконання завдань  можна ознайомитись тут (http://www.volodymyrrada.gov.ua/str.htm)

Як зазначила заступник міського голови Лариса Кулікова яка, власне, була куратором цього проекту, виконано багато, однак  далеко не всі мрії вдалося втілити в життя.

На зустрічі говорили більше про те, що вдалося виконати. Йшлося також про те, що деякі завдання не вдалося виконати через відсутність фінансування, або же через економічну недоцільність їх виконання. Наприклад, фонтан у місті так і не збудований, реабілітаційний центр для підтримки людей з особливими потребами не створений, з певних об’єктивних причин не збудоване сміттєпереробне підприємство, оптовий ринок, не перенесено автобусний   парк за межі міста, не облаштовано дороги з твердим покриттям на деяких вулицях міста.

Присутні на обговоренні також зазначали, що за останні роки так і не вдалося збільшити потік туристів у наше тисячолітнє місто, що Володимир так і не став Меккою для мандрівників, які цінують древню архітектуру, мистецтво, історію.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!