З 1 травня соціальні стандарти в Україні будуть підвищені на 6%. Про це голова Уряду України Арсеній Яценюк розповів у програмі «10 хвилин з прем’єр-міністром», передає depo.ua.

У цьому році соціальні стандарти зростуть на 12% для того щоб компенсувати ріст цін і тарифів, заявив Прем’єр-міністр України.

– У поточному році в першу чергу необхідно зберегти цінову стабільність. Тобто, для нас якір інфляції – це те, за що повинен відповідати Кабінет Міністрів, – наголосив глава Уряду.

Арсеній Яценюк зазначив, що об’єктивно рівень інфляції прив’язаний до десятка параметрів. І найперше до курсу національної грошової одиниці. Він також висловив сподівання, що Національний банк буде робити все для того, щоб в країні була валютно-курсова стабільність.

Водночас прогнозована інфляція буде компенсована громадянам, зазначив Арсеній Яценюк: «Ми збільшуємо в поточному році соціальні стандарти так само на 12%, для того щоб компенсувати ріст цін і тарифів. Зараз на даному етапі у нас додаткового ресурсу немає. У зв’язку з суттєвим падінням цін на нафту, у зв’язку з суттєвим обвалом світових цін на основні експортні позиції України нам буде дуже-дуже складно виконати державний бюджет. Як і в минулому році, заявляю: якщо виконання державного бюджету буде краще ніж ми очікували, це означає, що ці кошти ми направимо на соціальні виплати».

Прем’єр також зазначив, що дав доручення профільним міністерствам вже зараз готувати акти, «щоби підвищена заробітна платня і пенсія невідкладно дійшла до кожного громадянина країни в травні поточного року».

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!