З найдавніших часів людство шанувало чотири ключові точки річного циклу: весняне й осіннє рівнодення, літнє і зимове сонцестояння. Це важливі моменти, коли вся природна енергетика різко змінюється.

День весняного рівнодення з давніх-давен був особливим днем. І якщо сьогодні ми можемо навіть і не згадати про цю подію, то для наших предків це було свято, яке символізувало перемогу весни над зимою, світла над темрявою.

З давніх-давен у народів Північної півкулі цей день був одним і найважливіших днів року, адже початок весни асоціювався з початком нового життя, а значить, саме в цей день наступав Новий рік. Новий рік в день весняного рівнодення святкують досі в країнах Великого шовкового шляху, включаючи Іран, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Афганістан, Узбекистан, Азербайджан, Туркменістан.

У давнину вірили, що день весняного рівнодення – це день, коли нечиста сила має велику владу і силу. У цей день не можна думати про погане, всі негативні думки дуже швидко можуть стати реальністю. Саме в ніч перед рівноденням влаштовували шабаш відьми. Вони зустрічалися в особливих місцях, аби обмінятися досвідом і провести ритуали.

У цей день слов’яни пекли печиво у формі птахів-жайворонків. Вони вірили, що це печиво дати здоров’я на цілий рік. Також в тісто підмішували різні дрібні предмети, і по тому, що кому діставалося, ворожили про майбутнє. Кільце – швидке весілля, монета – прибуток і достаток, ґудзик – обновки і т.д.

Також було прийнято підкидати печиво в небо: чим більше разів підкинеш, тим більше здоров’я отримаєш у новому році. Голови жайворонків за традицією віддавали домашнім тваринам, щоб і вони були здоровими.

У день весняного рівнодення треба прислухатися, чи не пролунає тріск, гул: вважається, що це «ламається рік». Того, хто почув таємничий звук, очікує велика вдача, так що в старовину деякі відчайдухи взагалі не стуляли очей e цю ніч.

* Рівнодення з давніх часів вважається магічним святом, а тому навіть думки людини в цей день можуть сильно вплинути на подальшу долю. Тому наші предки вірили, що в цей день думати потрібно тільки про хороше.

* Якщо на свято видалася тепла погода, то заморозків можна вже і не чекати.

* Яка погода буде в цей день, така буде і наступні 40 днів.

* А ось сумувати в день весняного рівнодення не можна ні в якому разі, інакше так і проведеш цей рік в зневірі і нещасті. Вважалося, що чим радісніше і веселіше пройде цей день, тим краще мине й увесь рік.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!