Днями під час засідання Комітету з питань податкової та митної політики депутати Верховної ради України зірвали прийняття рішення щодо законопроекту Про збільшення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту.

Членам Комітету не вистачило кількох голосів для прийняття позитивного рішення по закону, який торкається інтересів власників автомобілів на іноземній реєстрації.

Не підтримали рішення представники партії «Самопоміч».

Нагадаємо, що суттю даного законопроекту є фактична легалізація ситуації з масовим користуванням жителями прикордонних територій України автомобілів з ЄС без необхідності дороговартісного розмитнення в Україні. Для цього людям доводиться кожні 5-10 днів перетинати державний кордон, що ускладнює роботу на пунктах пропуску та створює поле для корупції. Законопроект передбачав збільшення строку безмитного транзиту з 5-10 днів до 30-ти.

Нагадаємо, ще в квітні 2014 року у Верховній Раді було офіційно зареєстровано законопроект  про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту. Законопроект пройшов усі необхідні погодження, однак до порядку денного потрапити не встиг.

Наприкінці 2014 року уже в новому скликанні ВР цей же законопроект знову зареєстрували. На цей раз ініціатива не пройшла навіть затвердження у комітетах.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!