22 березня у приміщенні Володимир-Волинської міської ради відбулося  презентація двох систем поіменного електронного голосування «Віче» та «Голос».  Це питання досить актуальне на сьогодні бо, як зазначив заступник міського голови Олег Свідерський, відкриваючи дану зустріч, наприкінці лютого цього року набув чинності закон, який встановлює відкрите поіменне голосування у місцевих радах.

На презентацію запрошувалися депутати міської ради, однак, зважаючи на напівпорожню сесійну залу, стало зрозумілим, що не всі виявили бажання познайомитися зі зразками систем голосування та послухати їхні загальні характеристики.

Представник ПАТ «Мікросистема», яке на ринку електронного голосування вже перебуває 15 років та яке змонтувало понад  30 подібних систем в Україні, почав свою презентацію з демонстрації слайдів. Це дало змогу присутнім у залі більш-менш зорієнтуватися як працює сама система «Віче». Розповідати про механізм роботи ми не будемо, бо, скоріше за все, нашому читачеві не цікаво знати про принцип роботи того, до чого він не буде причетним. Найцікавіше інше: увесь монтаж, обладнання, обслуговування громаді обійдеться у півмільйона гривень. Саме ця сума й стала каменем спотикання під час обговорення проекту, оскільки це надто великі кошти для громади Володимира.

Депутати задавали найрізноманітніші запитання, які стосувалися захисту, гарантійного терміну та терміну експлуатації цієї системи голосування. Представник фірми дав вичерпні відповіді на всі запитання, наголошуючи при тому, що дане обладнання є простим в експлуатації, безперебійним в роботі та таким, що  відповідає усім стандартам сучасних технологій.

Наступним було представлення системи «Голос», яка  побудована на базі сучасних технологій. В її основі покладене волевиявлення депутатів з використанням сучасних персональних портативних пристроїв (планшетів).  Система опрацьовує та систематизує інформацію із робочих місць депутатів, голови ради, його заступників. Але коштує ця система майже вдвічі дешевше. 

Яким буде рішення депутатського корпусу щодо обрання системи голосування – покаже час. Далі депутати  будуть узгоджувати суми, вивчати характеристики та приймати рішення вже на засіданнях  комісій та на сесії.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!