21 березня на сцені культурно-мистецького центру знову ставили «Шкандаль у благороднім сімействі». Цього разу володимирські актори-аматори виступали перед військовослужбовцями 14-ї ОМБр. Подивитися виставу мали можливість усі охочі, зокрема і ті, хто не потрапив на прем´єру вистави 8 березня.

 Нагадаємо, що вистава «Шкандаль у благороднім сімействі» поставлена за мотивами п’єси нашої землячки Габрієлі Запольської «Мораль пані Дульської». Виставу представили глядачам колектив аматорів театру «В.А.Т.». Режисери цього новоствореного театрального колективу – Лариса Половньова та Людмила Похожалова.

– Ідея  створення театру у Володимирі-Волинському, можна сказати, витала в повітрі і визрівала давно, – ділиться із нами режисер цього аматорського колективу Лариса Половньова. – А ініціатором створення аматорського театру в місті можна сміливо назвати творчий колектив редакції газети «Рідне місто».

Нагадаємо, що Лариса Половньова та Людмила Похожалова разом зі своїми родинами переїхали у наше місто зі Сходу, з міста Донецька.  Лариса Леонідівна і Людмила Олександрівна – викладачі національного університету ім. В.Стуса, режисери за фахом, та, як вони жартома кажуть, «юні пенсіонери за віком». Таким чином задум журналістів і бажання  режисерів-профессіоналів бути корисними для мешканців Володимира почав втілюватися в життя. Складний період адаптації переживали новоприбулі мешканці міста, та й  для журналістів прийшли скрутні часи (видання перебувало в стані закриття). І ось ці два мінуси, об’єднавшись, дали величезний плюс – поштовх для плідної роботи над першою виставою «Шкандаль в благороднім сімействі» за мотивами п’єси Габрієлі Запольської «Мораль пані Дульської».

– Чому вибрали саме цю п’єсу? По-перше, Габрієля Запольська наша землячка, з Підгайців, що поряд з Луцьком, – пояснює Лариса Половньова. – По-друге, п’єса написана більше ста років тому, тобто – класика, перевірена часом –  драматургічний матеріал, що заслуговує поваги, а проблеми, підняті автором, дуже вдало відображають сучасність.  Амбітна актриса Запольська, яка не могла миритись з репертуарною політикою тогочасного театру, узялась за  перо. В її драматургічному доробку чимало творів, котрі сучасні театри вважають за честь прийняти до свого репертуару. А втретє – ролі чудово розподілились між виконавцями.

Як розповіла режисер-педагог цього аматорського колективу Людмила Похожалова, всі аматори цього молодого  театру  не мали театрального досвіду, всі робили однаково перші кроки на сцені.  Поступово склався чималий колектив однодумців, який з головою поринув у світ пізнання законів театру.

– Приймали до театру всіх, хто бажав спробувати себе на сцені, – розповідає Лариса Половньова. – Були і такі, хто в силу тих або інших обставин, «сходив з дистанціі». Нині в театрі окрім журналістів, – підприємці, викладачі музичної школи, перукар, працівники культури та держустанов, лікар- травматолог та інші.

Як розповіла ресисер театру Лариса Половньова, робота над першою виставою тривала протягом чотирьох місяців. Репетиції займали по кілька годин: спочатку, як водиться, репетиції за столом, заглиблюючись у матеріал, вимальовували характери персонажів, їх взаємовідносини, задачі окремих епізодів. Потім період мізансценування: окремі сцени, епізоди, дії, потім репетиції з музикою та освітленням. Костюми, декорації, реквізит – весь виготовлений руками акторів. Прем’єру актори аматори та режисер-професіонали подарували мешканцям Володимира 8 березня.

–  Ми ще неодноразово покажемо «Шкадаль..»  нашим глядачам, – зазначає Лариса Половньова. – Будемо тримати цю виставу в репертуарі. А попереду – нові плани, з якими ми ще поки не ділимося, щоб, так би мовити, тримати інтригу.  Щодо гастролей та заробітків. Все це фінансові витрати і немалі. Ми ж усі знаємо, що мистецтво споконвіку потребувало меценатів. Отож сподіваємось, що такі є і у Володимирі.
 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!