21 березня, пообіді, на номер «101» надійшло повідомлення про загорання сухої трави на березі річки Луга, у парку «Слов´янський» .

Загорання було оперативно ліквідовано силами рятувальників 7-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Володимира-Волинського. Причина пожежі встановлюється.

Рятувальники нагадують про заборону спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках та відкритих територіях та закликають суворо дотримуватися правил безпеки під час відвідування лісових масивів.

 Рятувальники вкотре нагадують, що порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

 Екологи звертають увагу на те, що з сухою травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю, задухи. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з сухим листям та травою, згорають корисні комахи. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин.

Окрім того, дим від вогнищ може утворювати смог і надовго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і, відповідно, до травматизму людей.

 Шановні городяни, якщо ви помітили загорання у лісі чи на відкритій території, спробуйте ліквідувати пожежу самотужки, або ж викликайте пожежно-рятувальні підрозділи за номером «101».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!