Березовий сік багато хто любить, але хтось купує його готовим, а хтось – заготовляє самотужки. Але, як з’ясувалося, самочинно заготовляти цей корисний напій можна не скрізь. Наприклад, якщо це угіддя лісомисливського господарства, то слід мати на руках, так званий лісовий квиток для заготівлі березового соку. Його вам видадуть в адміністрації господарства. Якщо ж дерево знаходиться на приватизованій ділянці, то немає страху, але лише у випадку якщо свої дії ви узгодили з власником.

Люди мало знають про цей квиток, а тому майже не звертаються за ним, – розповідають нам у ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство». – А він потрібен для того, аби людина на законних підставах змогла заготовляти сік. В іншому випадку особа стає порушником закону і може поплатитися чималеньким штрафом. Тож перед тим, як набрати браконьєрським способом соку, варто добряче подумати, у скільки це вам може обійтися.

Працівники лісомисливського господарства дуже часто роблять об’їзди лісових ділянок і можуть швидко виявити пошкоджені сокозбирачами дерева.

– Декому варто зрозуміти, що людину можна притягнути до відповідальності не за заготівлю соку, а за пошкодження самого дерева, – пояснюють працівники підприємства. – Винних у подібних діях осіб можуть не лише оштрафувати, а змусять сплатити завдані збитки, які вираховуватимуться в залежності від товщини берези, з якої заготовляють сік.

Як стало відомо, нині підприємство не проводить промислову заготівлю березового соку по одній простій причині – немає кому реалізувати напій. Останній раз промислова заготівля соку велася кілька років тому.

Фахівці говорять, що за 1 день з однієї берези можна зібрати не більше 3-х літрів соку, адже збирання більшої кількості призводить до швидкого виснаження дерева й може спричинити його загибель. Безпечний термін збирання березового соку з 1 дерева – 10 років. Після закінчення сезону збору отвори змазують садовим варом, віконною замазкою, живичною пастою або глиною з вапном, аби в дерева «зажили рани».

За твердженням фахівців у галузі медицини, корисні складові березового соку допомагають очистити кров і нирки, позбавляють від інтоксикації. Вживання березового соку сприяє навіть розщепленню фосфатних і карбонатних каменів, що утворюються в нирках. Крім того, березовий сік надзвичайно корисний при різних захворюваннях печінки, хворобах шлунково-кишкового тракту (крім виразки шлунка) із зниженою кислотністю, хворобах жовчного міхура, радикуліті, туберкульозі, артриті, бронхіті, головного болю, цинзі; володіє і сечогінною, і глистогінним і навіть протипухлинним впливом.

Фактично сік берези корисний всім: і дорослим, і дітям, і хворим і здоровим людям. Допомагає березовий сік і людям, які страдають від порушень обміну речовин в організмі. Враховуючи, що березовий сік регулює обмінні процеси і допомагає стимулювати метаболізм, його рекомендують при таких хворобах, як подагра, артрит і ревматизм.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!