Учора учні Суходільської школи завітали у відділ прикордонної служби «Пархоменкове». Діти разом з директором закладу Віктором Рупшою та вчителями вони привезли допомогу прикордонникам, яку зібрали мешканці сіл Заріччя, Суходіл, Новосілок та Федорівки. Організував збір Зарічанський сільський голова Ігор Пальонка.

Поїздка дітвори у «Пархоменкове» стала подарунком за їхній гарний виступ у звітному концерті, який відбувся нещодавно у школі. На заставі їх зустріли начальник ВПС «Пархоменкове» капітан Роман Дворик та його заступник по роботі з особовим складом Олександр Цопа. Вони розповіли школярам історію легендарної застави та її захисників, поділилися деталями служби, після чого запросили відвідати музей.

Найцікавішим для школярів став огляд техніки. На заставі вони побачили новенькі ленд ровери, квадроцикли, мотоцикли, пікапи, снігоходи і катер, який прикордонники вивели з гаража, щоб діти могли краще розгледіти його. Уся ця техніка була закуплена Євросоюзом. Начальник відділу навіть дозворлив дітям посидіти у джипах, але найбільше школярів привабив квадроцикл, на якого вони по черзі сідали та фотографувались.

Цікавим видалося і знайомство з чотирилапими захисниками кордону, які знаходяться у вольєрах. Декілька з них на момент перебування школярів якраз несли службу на кордоні. А також вдалося побувати у кімнаті затримання порушників кордону, де все обладнано згідно європейських вимог.

 Олександр Цопа провів екскурсію до пам’ятників загиблих прикордонників, після чого дітей частували гарячим чаєм та бутербродами. На завершення він продемонстрував зброю, яку застосовують охоронці кордону і дозволив хлопчакам потримати її.

Уже прощаючись, діти допомогли розвантажити привезену провізію і подякували прикордонникам за теплий прийом. У свою чергу начальник відділу Роман Дворик висловив щиру вдячність усім небайдужим людям, які підтримали охоронців кордону та запросив старшокласників, які у недалекому майбутньому стануть військовослужбовцями, приєднуватися до лав ДПСУ і з честю охороняти корони держави.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!