24 березня педагогічний коледж імені А.Кримського взяв на себе роль привітного господаря, який гостинно відкрив свої двері для науковців, студентів та вчителів, професорів вишів Волинської, Рівненської та Львівської областей, які прибули у цей заклад на науково-практичну конференцію під назвою «Розвиток школи і освіти на Волині до 100-річчя Володимир-Волинської української школи імені Т.Г.Шевченка».

Цього дня уся студентська спільнота та педагогічний склад колективу коледжу були задіяні у цьому масштабному дійстві. Гостей  зустрічали на вході  та відразу ж  проводжали до музею Агатангела Кримського, де у невимушеній обстановці було проведено коротенький екскурс в історію становлення педагогічного закладу та автобіографію Агатангела Кримського.

Згодом відбулася екскурсія та  знайомство з експонатами музею декоративно-прикладного мистецтва, яку організувала та змістовно подала викладач коледжу Леся Мартинюк. Окремо вартують слова похвали та захоплення роботи викладачів та студентів коледжу, у тому числі писанкарів. Такої краси мало де зустрінеш. Поряд з тим, усі мали можливість ознайомитися із виставками «Українська народна школа імені Шевченка у Володимирі-Волинському», «Розвиток школи і освіти на Волині».

Діяльність конференції була розбита по секціях, де робота кожної була присвячена різноманітним темам, зокрема, «Педагогічне краєзнавство Волині», «оОсвітні традиції Володимирщини», «Сучасні технології навчання Волинського краю». У їх висвітленні брали участь не лише викладачі, а й студенти коледжу.

Урочисте відкриття конференції було розпочато із коротенького повідомлення заступника директора коледжу Олександра Юринця, котрий ознайомив учасників конференції  із персонами високих гостей, організаторами конференції, з її різнобічною тематикою. Далі слово передали директору педагогічного коледжу Миколі Савельєву.  

У своїй доповіді Микола Савельєв  чільне місце відвів історії розвитку та найцікавішим сторінкам діяльності педагогічного закладу, роблячи акценти на здобутках та перемогах цього навчального закладу. Продовження конференції було ознаменовано виступом професора кафедри педагогіки, кандидата педагогічних наук Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ірини Томашевської, котра зупинилася на особливостях копінг-поведінки майбутніх учителів початкових класів в умовах переддипломної педагогічної практики.

Робота конференції тривала кілька годин, впродовж яких учасники та гості мали змогу почерпнути доволі таки корисні знання, цікаву інформацію та отримати у подарунок приготовану літературу, яка не тільки стосувалася наукового заходу, а й нашого древнього міста та педагогічного коледжу.

 

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!