На останньому засіданні міськвиконкому Володимир-Волинської міської ради на порядок денний було винесено аж чотири питання затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав.

Дещо раніше ми вже повідомляли, що на  засіданні постійно діючої комісії у справах захисту прав дітей 8 із 10 питань, які були винесені на обговорення, були письмові заяви батьків про відмову виконувати обов’язки з догляду за власними дітьми. Усі восьмеро – чоловіки, які вирішили усунутись від виховання дітей.

Щоб отримати більше пояснень з цього приводу ми звернулися до начальника у справах дітей Володимир-Волинського міськвиконкому Лілії Сидорук.

– Всі проблеми починаються тоді коли подружжя розлучається. Батько залишає сім´ю, або згодом утворює нову і абсолютно не бере участі у вихованні своїх дітей, – пояснює пані Лілія. – Мало того, він не сплачує аліментів, не цікавиться здоров´ям дитини, тим як вона навчається, чим займається. Зараз дуже багато батьків виїжджає із дітьми за кордон. Їдуть на відпочинок, на оздоровлення, дещо старші діти – на навчання. У такому випадку батьки (в основному матері) повинні оформити дитячі документи для виїїзду за кордон і для цього їм необхідно взяти дозвіл у батька. Ті ж, на зло колишнім дружинам, не дають дозвіл на вивіз дитини. Тоді матері які не отримують від цих батьків ні копійки аліментів, приймають рішення позбавити колишніх чоловіків батьківських прав.

Слід зауважити, що батьки не з´являються на жодні комісії, не поспішають відстоювати свої права на батьківство, більшість із них узагалі не переймаються тією проблемою, зсилаючись на те що у них вже є інші сім´ї, діти.

Як розповіла нам начальник служби, ініціатором позбавлення батьківських прав в основному виступають жінки. І це, наголошує пані Лілія, абсолютно не пов´язано з бажанням жінки отримувати якусь матеріальну допомогу чи соціальні виплати. Виплата на дитину призначаеється у разі позбавлення обох батьків батьківських прав. Тоді дитина офіційно набуває статус дитини, побавленої батьківського пілкування і всі державні виплати може отримувати її опікун.

Але в даному питанні є ще один нюанс. Оскільки Володимир уже давно неофіційно нарекли містом контрабандистів, більшість матерів, які самостійно виховують дітей, дуже часто їздять у сусідню Польщу і беруть із собою дітей (на них можна взяти додаковий товар, перевести кілька пачок цигарок). Саме тому їм потрібен дозвіл батьків на вивіз дітей за кордон. А більшість нерядивих татусів і тут намагаються насолити, не давши дозволу. Тоді матусі вдаються до ось таких радикальних мір.

Чи потрібно їх засуджувати? У кожного на це своя думка, а метерям самотужки треба дітей піднімати.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!