В Україні до 1 липня ЖЕКи позбудуться своїх функцій. Замість цього українцям пропонують самостійно визначитися з формою управління своєю житловою площею, наприклад, створити організацію співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і самим займатися управлінням і ремонтом житлового фонду. Тим, хто до зазначеного строку не ухвалить рішення, місцева влада сама вибере управителя на конкурсних засадах. Закон «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» Верховна Рада прийняла ще в липні минулого року. На те, щоб визначитися з формою управління своїми будинками, українцям дали всього лише рік. 

З усього вище сказаного можна спрогнозувати, що жити старими мірками ми вже не зможемо, а тому, тим мешканцям будинків, які ще не створили ОСББ, варто над тим питанням задуматися. Тим більше, що часу залишилося обмаль. 

А що ж тоді робитиме ЖЕК? Судячи з усього, ліквідувати взагалі  їх ніхто не збирається, але як же тоді ця організація перебудовуватиме свою роботу? З цими запитаннями ми звернулися до начальника Володимир-Волинської ЖЕК Андрія Пасося.

Оптимістичні нотки в розмові відразу ж наштовхнули на думку що Андрій Васильович разом із колективом вже давно думають над цими питаннями та, напевно, надіються, що конкуренції й надалі у нашому місті їм не буде. Просто гріх  пускати по вітру роками сформовану базу та  колектив. Саме завдяки підтримці міської влади, на комунальному підприємстві дуже надіються що процес реорганізації не буде для них надто болісним. Можливо, змінять назву змінять та добавлять декілька пунктів в статуті. А може віддадуть усе це комусь в оперативне управління чи в оренду? Покаже час…

Як наголосив пан Андрій, не буде ж наймати ОСББ якогось дядька з вулиці для ремонту дахів, сантехніки та проведення інших ремонтних робіт, бо діють відповідні  правила техніки безпеки та охорони праці, яких треба неухильно дотримуватися та про які повинні спеціалісти знати. Крім того, обслуговуюча компанія повинна мати відповідні дозволи та навіть ліцензії. Отже, керівник ОСББ буде схильний до того, щоб мати справу зі спеціалістами та не боятися, що в разі нещасного випадку доведеться відповідати в суді.

Звісно, ЖЕК не є тією організацією, якій постійно дякують. Здається, до неї більше запитань та критики в її бік, аніж хороших слів. Тому напевно таки прийшов той час, щоб повністю  перебудуватися  та зламати оту зашкарублу свідомість: робота йде,  контора пише, а каса гроші видає.  І не шляхом зміни вивіски «ЖЕК» на «Сяйво», а якістю виконаної роботи.  Бо управителя можна завжди змінити….

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!