Українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі Дмитро та Віталій Капранови вчора презентували у нашому місті свій новий роман «Забудь-річка». Приємно, що Володимир відзначився великою кількістю зацікавлених слухачів. Того дня до обіду брати Капранови презентували своє літературне дітище перед студентами та викладачами педагогічного коледжу ім. А.Ю.Кримського, а по обіді – в культурно-мистецькому центрі.

Якщо коротко про роман, то побудований на тому, що його герої розпочинають родинне історичне розслідування трьох доль своїх дідів, які так тісно переплелися що стали фактично однією долею – долею українця у Другій світовій війні.

Як розповіли брати Капранови назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Зі слів письменників, саме така річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

– Це міфічна річка, яка розділяє цей світ і потойбічний, – пояснюють автори роману. – Перелітаючи через неї, душа забуває все, що було з нею у цьому світі.  Її і ми з вами, і наші батьки, і діди, і радянська влада прокопали по всій території Україні й в кожній родині є її відгалуження.

Брати Капранови розповіли, що над романом «Забудь-річка» працювали чотири роки. Планували закінчити його у 2013-му, але через Майдан довелося кілька разів переписувати і змінювати кінцівку.
– Добре що Ворд зберігає усю статистику, – зауважили автори роману. – Тож ми підрахували, що на написання нової книги пішло 3110 годин роботи, тобто 19 місяців (якщо працювати повний робочий день з двома вихідними). Кожен файл у середньому доводилося редагувати 51 раз.

Автори роману також зупинилися на тій копіткій праці, яка була проведена перед початком написання роману – часті відвідини архівів, вивчення історії, мемуарів та збір первинного матеріалу.

Як позиціонують себе Капранови, братів двоє, а письменник один і вже 15 років він пропонує читачам свої книги. До речі окрім «Забудь-річки», володимирчани мали нагоду почути про інші досить цікаві книги цих авторів і за разом придбати їх по цілком доступній ціні.

Нагадаємо, Дмитро та Віталій Капранови родом з Півдня України, по батьковій лінії – з Миколаївщини, по маминій – з Одещини. Мешкають брати під Києвом, дуже часто навідуються у рідний Очаків, щоб вклонитися могилам предків. Дуже шанують історію свого роду, вважають що в майбутньому ще є над чим працювати, що в родині є ще люди, доля яких буде цікавою як для них самих так і для читача.

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!