21 березня презентували книгу “Національний реєстр рекордів України-2016”. Цього року до неї включили більше 400 рекордів, зібраних по всій країні, в тому числі у Криму та на Донбасі.

На подію прийшли, звичайно, не всі герої, але принаймні четверта частина була присутня.

За словами шукачів та фіксаторів рекордів, цього року досягнень втричі більше, ніж минулого. Їх знаходять навіть у зоні АТО в умовах війни.

Наймасовіша за кількістю здобутків – Київська область. Також у трійці лідерів Харківська та Одеська.

Пасуть задніх Чернівецька, Волинська та Рівненська області. Це не означає, що на цих територіях взагалі немає здатних на великі досягнення українців. Просто їх значно менше, або ж вони не такі активні, винахідливі чи не подають заявки, аби їх рекорди фіксували.

aecfdd3-rekord-natsionalniy--1-

Ганна Янко з Черкас розповідає, що не стрижеться уже 28 років. За цей час її волосся стало довшим за її зріст та виросло до 2 метрів 21 сантиметра.

Під час нагородження вона позує для фотографів, але дуже обережно, бо боїться, аби на її волосся не наступили. Коли її запитують, чи не хоче вона підстригтися, жінка жахається:

– Ви що! Це моя гордість і скарб, – каже вона.

Своєрідний червоно-чорний образ на презентації у Надії Комарової, яка збирає “репродукції” божих корівок. Її колекція бедриків налічує 3857 предметів.

0f193f4-rekord-bja-korovka

400 рекордів, безліч номінацій

Цього року презентували вже третє видання “Національного реєстру рекордів”, а сам проект існує з 2010 року. 

Коли мова йде про досягнення, то на думку механічно приходить у першу чергу спорт. Звичайно, таких спортивний рекордів у книзі багато.

Наприклад, найбільша кількість віджимань від підлоги на двох руках за 30 секунд – 47 разів, максимальний час утримання тіла в позиції “Прапорець” – 44 секунди, максимальний час утримання тіла за допомогою хвата зубами – 4 хвилини 15 секунд, найвищий стрибок на скейтборді з плоскої поверхні – 80 сантиметрів, найтриваліший безперервний футбольний марафон – більше 12 годин.

e782b78-rekord-van-dam

Там є також наймасовіший забіг за кількістю зареєстрованих учасників. Таким став “МТС Харківського міжнародного марафону”, в якому зареєструвались більше 10 тисяч бажаючих. Та багато інших.

Проте крім спортивного розділу “Національний реєстр рекордів України-2016″ містить більше десяти інших, які демонструють винахідливість та талант українців.

Дуже масова за кількістю рекордів категорія “Мистецтво”.

З цікавинок тут “Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну”, яка налічує 509 екземплярів.

fedccdc-rekord-plastilin

Або ж “Сукня з найбільшої кількості кавових зерен”. Для її виготовлення знадобилось більше 26 тисяч зерняток, важить вбрання 4,5 кілограми.

Ще один рекорд – “Найбільше зображення прапора України, створене відбитками пальців”. До нього долучились близько 4 тисяч дітей.

До речі, є у книзі і найбільший намальований на бетонній поверхні прапор України – це той, що створили на Оболонській набережній у столиці. На його створення пішло 500 літрів фарби.

22dfbbd-rekord-prapor

Найбільша площа графіті на житловій будівлі, як виявилось, знаходиться у Харкові. Це – 17-метровий портрет Тараса Шевченка 43 метри заввишки та 12 завширшки. Малювали Кобзаря майже три тижні.

Найбільший художній розпис мурал-арт знаходиться у внутрішньому дворику готелю “Geneva City” у Одесі.

Найдовший петриківський розпис в Україні знайшли на базі батальйону “Азов” в Урзуфі Донецької області. Причому, якщо бетонну огорожу розписала художниця Ольга Черемушкіна, то ворота – боєць Олександр Канібор.

318a0a8-rekord-petrikivskiy-rozpis

Рекордів українці справді встановлюють дуже багато. Лише у цьому розділі є і найбільша світлова інсталяція, і фотомозаїка з найбільшої кількості селфі, і книга ручної роботи, до створення якої долучилось 1070 співавторів, і інсталяція тризуба з шурупів, і малюнки, і вишивки, і рушники. І все це – найбільше, найдовше та найрекордніше.

З книги стає зрозуміло, що найвищий українець має зріст 219,5 сантиметрів, а найдовші жіночі ноги сягають 126 сантиметрів.

Найдовша волосина у бровах – є навіть і такий рекорд, – 11,8 сантиметрів. Таку має киянин Олександр Крепа.

У окремій категорії “Діти” найменша рекордсменка – Варвара Медвідь, яка у рік та сім місяців стала на роликові ковзани.

Маленьких рекордсменів на презентацію прийшло лише кілька. Серед них наймолодший роуп-джампер Даниїл Дудник, який стрибнув із Пішоходного мосту в п’ять років. Та наймолодший мотоцикліст Тимур Кулєшов, що встановив рекорд ще у два роки, проїхавши смугу із перешкодами.

Найстарший український рекордсмен – Михайло Хусківадзе, який у 95 років продовжує бути тренером зі стрільби з лука.

6e71619-rekord-trener-luka

Окрім цього серед рекордів-2016 – мінімальний час складання кубика Рубіка ногами, найбільша маса пасажирського вагону, зміщена зубами.

Є найменші рекорди. Наприклад, шашлик, суші та чізкейк, розміри яких не перевищують сантиметра.

Є кількісні. Під час етно-гастрономічного фестивалю “Галицька дефіляда” у Тернополі зварили 434 літри зеленого борщу. Тонну “Олів’є” приготували для солдатів. У одному з харківських ресторанів гості випили 164 літри пива.

9dc0f8d-rekord-pirig-garbuz

Переглядаючи книгу з рекордами, здається, що можливості українців дійсно безмежні. Ті, хто започаткував проект, кажуть, що їх мета – перевершити книгу Гіннеса. І це цілком реальна мета.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!