Уже в найближчій перспективі може повернутися ДАІ. Правда, називатися тепер воно буде по іншому і стане окремою від МВС структурою. Нардепи пропонують створити нову державну організацію, яка виконуватиме функції, які раніше виконувало ДАІ.

У Раді вже зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху».

 Як повідомляє профільне видання Автоцентр, ключовою ідеєю цього документа є створення в Україні нового органу центральної виконавчої влади – Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, який фактично буде виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Як зазначено в документі, Нацагентство буде:

– Здійснювати реалізацію державної політики в сфері організації та безпеки дорожнього руху і розробляти стратегію щодо підвищення рівня організації та безпеки дорожнього руху;

– Готувати проекти законів, нормативно-правових актів у сфері дорожнього руху та його безпеки, а також відповідальності за їх порушення на території України;

– Розробляти і узгоджувати вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів;

– Проводити наукові дослідження і навіть формувати власні бази даних, а також користуватися базами інших держорганів, котрі контролюють безпеку дорожнього руху;

– Розробляти і проводити узгодження єдиних вимог щодо проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, утримання та охорони автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

Нацагентство повинен очолювати директор, якого призначає Кабмін, терміном на 5 років, за результатами відкритого конкурсу. А ось контроль за його діяльністю здійснює Наглядова рада, що складається з 10 членів, яких терміном на 2 роки делегують Президент, профільні міністерства, а також громадські організації, що працюють у сфері безпеки дорожнього руху.

Як стверджують автори цього законопроекту, «документ спрямований на збереження життя українських громадян, які гинуть і травмуються на дорогах України».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!