Днями на вулиці Туполєва (район колишнього військторгу) відбулася зустріч мешканців кількох багатоквартирних будинків з депутатами міської ради, головою громадської ради. А якщо точніше, то на зустріч із городянами прийшли голова депутатської комісії з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин Григорій Цаль-Цалко, заступник голови цієї комісії Максим Клим҆юк, голова громадської ради яка діє при міськвиконкомі Роман Мартинюк, представник землевпорядної служби.

Справа в тому, що із заявою про виділення земельної ділянки до міської влади звернувся учасник АТО Юрій Хамініч. Ця ділянка знаходиться між багатоквартирними будинками на вулиці Туполєва. Щоб у мешканців прилеглих будинків не було зайвих запитань та претензій, пан Юрій разом із представниками депутатського корпусу запропонував провести так звані громадські слухання по даному питанню, безпосередньо на місці цієї земельної ділянки.

 

Коротка довідка: Юрій Хамініч народився у 1978 році в с. Кривоносівка, Середино-Будського району, Сумської області, з 1979 року по 1994 рік проживав у смт Луків, Турійського району.  З 1994 по 1996 рік проходив навчання у Львівському військовому ліцеї ім. Героїв Крут, а з 1996 по 2000 – у Київському інституті Сухопутних військ. У 2008 році для подальшого проходження служби був направлений до в/ч А1404 у місті Володимир-Волинський. 

Під час проведення антитерористичної операції у Донецькій області 22.05.2014 року отримав важке поранення під час розстрілу сепаратистами блокпоста 5110 поблизу міста Волноваха. У той же день Юрій був доставлений в районну лікарню міста Волноваха, звідти до реанімаційного відділення Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечнікова та в подальшому до військового госпіталю міста Київ. Загалом лікування Юрія Хамініча тривало понад 9 місяців, йому було зроблено 5 операцій.

Після завершення курсу реабілітації військовослужбовець повернувся на свою посаду однак, через стан здоров’я змушений був звільнитися із служби, оскільки визнаний непридатним до військової служби. Внаслідок порушення функцій правої ноги отримав категорію інваліда ІІ групи терміном на 1 рік. Не одружений, безробітний пенсіонер. На даний момент проживає сам в однокімнатній службовій квартирі по вулиці Поліської Січі. Іншого власного житла не має. Будуватися пан Хамініч планує з допомогою своїх колег за кошти, які отримав як компенсацію за втрату працездатності внаслідок поранення.

Отож, у визначений день і час мешканці вулиці Туполєва зібралися біля своїх обійсть, аби детальніше ознайомитися із планом ділянки, побачити її межі, обговорити ймовірні незручності до яких може призвести будівництво. Одним словом, люди запитували, а депутати, представник земельної служби та сам винуватець зустрічі – відповідали та роз’яснювали.

А чи не перекриєте ви нам під’їзд до наших будинків, а що буде, якщо станеться прорив газової труби чи труби на водопостачання, вона ж проходить по цій земельній ділянці? –цікавилися мешканці будинків.

– А чому саме тут, невже в місті немає іншої земельної ділянки тільки в нас, так би мовити, під носом, – запитували інші присутні.

 

– Хай бере чоловік і будується, а то, як у народі кажуть, ні вашим ні нашим, а стихійне сміттєзвалище потроху розростається на цьому місці. Одні виносять сміття зі свого будинку, інші – зі свого… Скоро між цими будинками виросте невеличкий полігон твердих побутових відходів, – говорили інші.

Після цих слів навіть зчинилася невеличка словесна перепалка між присутніми мешканцями обох будинків. Одні казали, що це не вони виносять і складують тут сміття, а мешканці іншого будинку. Жителі іншого будинку, навпаки ж, казали що вони тут ні до чого, це несуть сміття з їхнього будинку…Одним словом, на кілька хвилин люди навіть забули для чого, власне, зібралися і почали активно обговорювати проблеми в місті, в країні, в світі.  

До речі, ця земельна ділянка (на фото) дійсно добряче захаращена, навіть, не зважаючи на те, що знаходиться на самому видному місті, за якихось кілька метрів від житлових будинків і від…траси міжнародного значення.

Аби люди мали більше уявлення про земельну ділянку на якій хоче будуватися цей учасник АТО, представник земельного відділу навіть вбив у землю кілька кілочків і по всьому периметру протягнув шнурок.

 

Після оглядин, дебатів та запитань-відповідей, мешканці будинків висловили думку, що вони, в принципі, не проти того аби чоловік будувався. Проте домовилися що за кілька днів депутати, представник земельного відділу та Юрій Хамініч підготують більш детальний план земельної ділянки на папері, щоб люди остаточно бачили до яких масштабів розростеться будівництво на цій земельній ділянці. На тому й зупинилися.

Окрім того, мешканці будинків зацікавилися питанням створення ОСББ. Саме тому депутати пообіцяли зорганізувати ще одну зустріч на Туполевій, аби детально розповісти людям про механізм створення цього об’єднання, пояснити які перспективи чекають мешканців багатоквартирних будинків після припинення роботи ЖЕКу.   

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!